Bieżnia do 150 kg

Bieżnia do 150 kg to coraz chętniej wybierany sprzęt sportowy do domu. Znajdziemy ją też na siłowni, ale nie każdemu chce się na nią chodzić, bądź wstydzi się ćwiczyć przed innymi. Zatem wielu kupuje takie urządzenie do domu, gdyż zapewnia skuteczny trening. Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, mimo tego, że nie masz zbyt wiele wolnego czasu, ale zależy Ci na szybkich efektach – to coś dla Ciebie. Ale zapewne nasuwa się Wam wiele pytań…

Czy bieżnia do 150 kg jest bezpieczna? Czy wszyscy mogą z niej korzystać? Jaki rodzaj wybrać? Czy wszystkie bieżnie działają tak samo? W poniższym artykule pomożemy Wam dopasować sprzęt sportowy do Waszych potrzeb. Koniecznie zobaczcie też nasz ranking najlepszych i zostawcie swoją opicie w sekcji komentarzy!

Bieżnia do 150 kg Ranking
Jaka Bieżnia do 150 kg?
Ranking najlepszych >>>

Jaką bieżnię do 150 kg wybrać i kupić?

Jeśli szukamy najlepszej bieżni do 150 kg, powinniśmy zwrócić uwagę na to jak jest wyposażona i jakie są jej parametry, aby wybrać odpowiedni model dla siebie. Oto kilka z nich:

Zobacz: Mała bieżnia domowa

  • rodzaje,
  • obszar,
  • rama,
  • ekran,
  • programy treningowe,
  • akcesoria.
Bieżnia do 150 kg
Bieżnia do 150 kg – cena, ranking, opinie

Rodzaje bieżni do 150 kg

Elektryczna bieżnia do 150 kg to jestem z rodzajów. Jest to sprzęt sportowy napędzany energią elektryczną o sile od 1 do 5 KM, czyli koni mechanicznych. Jej taśma działa, dzięki silnikowi. Co stanowi znaczne ułatwienie, szczególnie dla początkujących biegaczy, ale także podczas treningów interwałowych. Wedy mamy łatwy i szybko dostęp, aby zmienić tempo biegu lub je zatrzymać. To niezwykle komfortowe, móc samemu regulować sobie prędkość i stopień nachylenia bieżni. Dzięki temu możemy dopasowywać treningi, nie musimy codziennie robić tak samo trudnego czy zbyt lekkiego. Regulacja prędkości wynosi bowiem od 0,8 km/h do nawet 25 km/h. Stopień nachylenia też możemy zmieniać w graniach od 0 do 20%.

Magnetyczna bieżnia do 150 kg to inaczej bieżnia mechaniczna. Oferuje regulację obciążenia i nachylenia, a także hamulec magnetyczny. Jej taśma jest natomiast wprowadzana w ruch za pomocą naszej siły mięśniowej. Przez to jest rzadziej i nie tak chętnie wybierana, gdyż wymaga większego wysiłku i utrzymania stałego tempa biegu. Zwykle jest polecana już doświadczonym biegaczom.

Obszar bieżni do 150 kg

Obszar bieżni do 150 kg to inaczej jej wymiary. Zwróćmy uwagę na szerokość i długość, szczególnie gdy zamierzamy ją kupić do domu, a nasze pomieszczenie nie jest zbyt duże. Choć teraz większość producentów oferuje możliwość złożenia sprzętu. Przy maksymalnej wadze użytkowania jaką jest 150 g, zwykle wymiary pasa biegowego będą wynosiły około 40 x 130 x 1,8 cm.

Polecamy: Bieżnia elektryczna do 1000 zł

Rama bieżni do 150 kg

Rama bieżni do 150 kg to w tym przypadku dopuszczalne obciążenie do 150 kg. A więc maksymalna nośność powinna być nieco większa, niż waga użytkownika. Należy zatem dokładnie doczytać, co zaleca producent.

Ekran w bieżni do 150 kg

Większość bieżni do 150 kg ma w swojej ofercie ekran. W nowszych urządzeniach jest to ekran dotykowy, aby jeszcze sprawniej ułatwić wybieranie funkcji. Ekran jest ważny, gdyż wiele bieżni pokazuje też różne parametry jak: czas ćwiczeń, przebieg, tempo, ilość spalonych kalorii itd. Są one swobodnie wyświetlane na ekranie, często możemy też sprawdzić wyniki z innych dni i porównać je ze sobą, aby zobaczyć, czy robimy postępy.

Jaka bieżnia do 150 kg
Jaka bieżnia do 150 kg / Opinie, ranking i cena

Programy treningowe w bieżni do 150 kg

Większość bieżni do 150 kg oferuje dostosowanie tempa biegu, w ramach programów treningowych, wbudowanych w urządzenie. W zależności od tego, jaki mamy dzień i ile mamy sił możemy dopasować trening do naszych możliwości. Dzięki temu możemy też szybciej osiągnąć zamierzony efekt jak na przykład spalenie nadmiernej tkanki tłuszczowej czy poprawa wytrzymałości. Do tego w niektórych modelach mamy załączony pas piersiowy, dzięki czemu dodatkowo możemy zapewnić sobie niezwykle precyzyjny pomiar tętna podczas treningu.

Akcesoria w bieżni do 150 kg

W każdej bieżni do 150 kg znajdziemy jakieś dodatki. Najpopularniejsze jest wejście na słuchawki, abyśmy podczas ćwiczeń mogli słuchać muzyki. W nowszych modelach znajdziemy złącze Bluetooth, dzięki czemu możemy podłączyć się do głośnika i słuchać muzyki na głos. Ale też występuje złącze Wi-Fi, dzięki czemu jesteśmy w stanie nie tylko odtwarzać muzykę z internetu, ale także ulubione filmy i seriale.

Skoro mamy ekran i połączenie Wi-Fi możemy też wykorzystać to, aby podłączyć się do różnych aplikacji sportowych i zrobić sobie trening nie tylko biegowy, ale też marsz w rytmie, zakroki czy wykroki itd. To pozwoli nam urozmaicić treningi, aby za szybko nam się nie znudziły.

Nowoczesne bieżnie do 150 kg są też wyposażone w systemy amortyzacji ruchu, dzięki czemu bieg staje się jeszcze przyjemniejszy i dynamiczny, ale też bezpieczny. Nie odczuwamy tak wstrząsów, które nie są pożądane podczas ćwiczeń.

Zobacz też: Bieżnia domowa

Dla kogo bieżnia do 150 kg?

Tak na prawdę bieżnia do 150 kg jest dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję, rozpocząć przygodę ze sportem, zmienić swój styl życia. Nie jest nigdzie powiedziane, że na bieżni trzeba tylko biegać. Możemy zacząć od spaceru, marszu, potem truchtać, aż zaczniemy coraz szybciej biegać. Oczywiście sami musimy wyczuć nasz organizm, aby nie zrobić sobie krzywdy. Zacznijmy powoli, od najmniejszego obciążenia. Z czasem jak poczujemy się na siłach, przejdziemy na wyższy poziom.

Co daje stosowanie bieżni do 150 kg?

Bieżnia do 150 kg to sprzęt sportowy, który ma dać nam korzyści zdrowotne. Korzystanie z niej polega na tym, że symulujemy ruchy, które wykonujemy podczas naturalnego chodzenia czy biegania. Jeśli będziemy systematycznie wykonywać treningi, jesteśmy w stanie szybko spalić dużo nadmiernego tłuszczu, wzmocnić mięśnie, poprawić wydolność serca i pojemność życiową płuc a także koordynacje i poprawną postawę ciała. Ogólnie nasza kondycja znacznie się poprawi.

Gdzie kupić bieżnie do 150 kg?

Bieżnia do 150 kg jest do kupienia w dużych sklepach stacjonarnych z akcesoriami sportowymi. Możemy ją zobaczyć na własne oczy, często też wypróbować. Jednak znacznie większy wybór jest w sklepach internetowych. Do wyboru mamy różne modele, w różnych cenach, często możemy tez natrafić na promocje. Do znanych producentów należą: Hertz, inSPORTline, Zipro, Kingsmith i inni.

Najlepsza bieżnia do 150 kg
Najlepsza bieżnia do 150 kg

Cena bieżni do 150 kg

Bieżnia do 150 kg to niestety nie mały wydatek. Cena oczywiście może się różnić w zależności od marki i modelu. Jednak kwota nie schodzi poniżej 1000 zł. Zwykle jest to 1500 zł, 1700 zł lub 2000 zł. Ale są też modele powyżej 3000 zł. Wszystko zależy oczywiście, czy potrzebujemy wielu dodatkowych funkcji.

Bieżnia do 150 kg – opinie

Używaliście już bieżni do 150 kg? Może macie taką w domu? Jesteście zadowoleni z zakupu? Możecie polecić jakiś konkretny model? A może z jakiegoś jesteście niezadowoleni? Jeśli chcecie podzielić się własnym doświadczeniem, zachęcamy do pozostawiania komentarzy. Z niecierpliwością będziemy czekać na Wasze opinie!

A może: Ergometr wioślarski

Bieżnia do 150 kg / Ranking najlepszych

Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji, co do zakupu właściwego sprzętu, koniecznie zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych bieżni do 150 kg. To lista stworzona dla osób, które chcą zakupić sobie sprzęt sportowy, ale nie wiedzą jaki. W zestawieniu mamy dla Was tylko polecane modle w atrakcyjnych cenach. Nie czekajcie i sprawdźcie już teraz!

1.
Hertz Freerun 5
Bieżnia do 150 kg Hertz
3.
SPORTSTECH V720S
Bieżnia do 150 kg Urbogym
4.
SPORTSTECH V650
Bieżnia do 150 kg Urbogym
5.
SPORTSTECH V620M
Bieżnia do 150 kg Urbogym
6.
BH Fitness F4 Dual G6426U
Bieżnia do 150 kg BH Fitness
7.
SPORTSTECH V650S
Bieżnia do 150 kg Urbogym
8.
SPORTSTECH V650M
Bieżnia do 150 kg Urbogym
9.
SPORTSTECH V680
Bieżnia do 150 kg Urbogym

Dodaj opinie na forum