Booster testosteronu

Booster testosteronu to suplement diety stosowany w kulturystyce od dawna. Dlaczego? Testosteron to hormon, który wpływa na przyrost masy mięśniowej i siły. Powoduje skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, a do tego gwarantuje dobre samopoczucie i odpowiada za prawidłowe libido. A to tylko niektóre z jego działań. W młodym organizmie poziom testosteronu jest zwykle wysoki, dlatego też suplementacja boosterem testosteronu nie powinna się odbywać zbyt szybko.

Kiedy najlepiej ją wdrożyć?

Na jakiej zasadzie działają boostery testosteronu, z czym można je łączyć i kto nie powinien po nie sięgać?

Booster testosteronu Ranking
Jaki Booster testosteronu?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest testosteron?

Testosteron jest głównym hormonem męskim, którego odpowiedni poziom w organizmie gwarantuje dobre samopoczucie, a także uzyskiwanie dobrych rezultatów w sporcie. Odpowiada za redukcję tkanki tłuszczowej, szybszy przyrost siły i masy mięśniowej ciała, a także prawidłowe libido. Testosteron to również hormon, który zapewnia odpowiedni poziom energii, wysoką samoocenę i wiarę we własne siły.

Norma tak zwanego wolnego testosteronu wynosi od 174 do 902 nmol/l, natomiast testosteronu całkowitego od 12 do 40 nmol/l. Między 20. a 30. rokiem życia odnotowuje się najwyższy poziom testosteronu we krwi u mężczyzn. Po przekroczeniu 40. roku życia zwykle następuje spadek tego hormonu średnio o 1% rocznie.

Booster testosteronu
Booster testosteronu / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Cena, opinie i ranking

Czym grozi zbyt niski poziom testosteronu?

Zbyt niski poziom testosteronu w organizmie mężczyzny skutkuje nie tylko gorszymi wynikami sportowymi. Niekorzystne zmiany pojawiają się na wielu polach, a są to:

 • Przewlekłe zmęczenie fizyczne,
 • Problemy natury psychicznej, takie jak senność czy rozdrażnienie,
 • Dysfunkcje seksualne (problemy z erekcją, niskie libido, impotencja),
 • Zwiększone ryzyko wystąpienia osteoporozy,
 • Nadmierne magazynowanie tkanki tłuszczowej,
 • Utrata masy mięśniowej.

Jak działa booster testosteronu?

Booster testosteronu zawiera substancje, których mechanizm działania wpływa korzystnie na poziom testosteronu.

Mechanizmy te to:

 1. Zwiększanie gęstości receptorów androgenowych. Substancja zwykle stosowana do tego celu to buzdyganek ziemny,
 2. Obniżanie aktywności białka wiążącego SHBH (globuliny wiążącej hormony płciowe). Najczęściej wykorzystywane są do tego celu takie składniki jak bor, kwas Omega-3, witamina D, korzeń pokrzywy i magnez.
 3. Zwiększenie konwersji hormonów do testosteronu, które dokonuje się dzięki prekursorom testosteronu zwanym androstanami. Najważniejsze z nich to androstenedion, dehydroepiandrosteron (DHEA) oraz pregnenolon i jego pochodne. Znajdziemy je między innymi w cynku, resweratrolu, kwasie D-asparaginowym i w malezyjskim żeń-szeniu,
 4. Zmniejszanie tempa aromatyzacji testosteronu (pokrzywa, ATD, arimistan),
 5. Zwiększenie poziomu prekursorów testosteronu.
Jaki Booster testosteronu
Jaki Booster testosteronu wybrać? Ranking, cena i opinie / Właściwości i działanie. Co daje? Dawkowanie

Jaki booster testosteronu wybrać?

Przyjrzyjmy się teraz bliżej najpopularniejszym boosterom testosteronu. W buzdyganku ziemnym za efektywność odpowiadają saponiny steroidowe. Kwas d-aspargainowy to aminokwas znajdujący się w każdym produkcie spożywczym zawierającym białko. Magazynowany jest w organizmie w jądrach. Kozieradka pospolita podnosi poziom męskiego libido i przyspiesza utratę tkanki mięśniowej przy jednoczesnym przyspieszaniu budowania masy mięśniowej.

ZMA to połączenie trzech mikroelementów: magnezu, cynku i witaminy B6. Niezdrowy styl życia i stosowanie nieodpowiedniej diety powodują braki tych składników w organizmie, a to z kolei może prowadzić do spadku poziomu testosteronu, wzrostu poziomu kortyzolu i obniżenia odporności.

Zobacz też jak działa kreatyna w kapsułkach.

Z czym łączyć booster testosteronu?

Łączenie boosteru testosteronu z innymi suplementami diety może przynieść doskonałe rezultaty. Można więc go stosować między innymi z kreatyną, blokerem estrogenu, spalaczami tłuszczu i przedtreningówką.

Zobaczmy:

 • Kreatyna i booster testosteronu działają synergistycznie. Kreatyna między innymi wykazuje właściwości mogące zwiększać poziom androgenów (mowa tu przede wszystkim o dihydrotestosteronie, DHT).
 • Bloker estrogenu i booster testosteronu. Blokery estrogenu uważane są za stymulatory testosteronu.
 • Spalacz tłuszczu i booster testosteronu. Odpowiedni poziom testosteronu jest bardzo ważny w przypadku spalania tłuszczu. Zbyt niski poziom tego hormonu może powodować powstawanie złogów tłuszczu w dolnej części brzucha i na piersiach. Połączenie suplementacji testosteronem i spalaczem tłuszczu może przynieść optymalne rezultaty.
 • Przedtreningówka i booster testosteronu. Testosteron odpowiada między innymi za siłę mięśni, dlatego dodanie boostera testosteronu do przedtreningówki może poprawić wyniki treningowe.

Booster testosteronu dla nastolatka?

Ingerencja w układ hormonalny nastolatka nie tylko nie przyniesie spodziewanych skutków, ale może zaburzyć działanie całego organizmu. Młody organizm produkuje odpowiednią ilość testosteronu i, jak już powiedzieliśmy, spadek hormonalny następuje (i to bardzo powoli) dopiero od 40. roku życia.

W przypadku nastolatków ważne jest przede wszystkim skupienie się na stosowaniu właściwej diety i na prawidłowym wykonywaniu treningu, który powinien być nadzorowany przez doświadczonego trenera.

Najlepszy Booster testosteronu
Najlepszy Booster testosteronu

Cena boosterów testosteronu

Boostery testosteronu dostępne są w różnych postaciach: w kapsułkach, tabletkach, saszetkach czy też w proszku lub w płynie. W zależności od wagi lub pojemności zapłacimy za ten suplement diety od kilkunastu do 700 złotych.

Gdzie kupić booster testosteronu? Producenci

Boostery testosteronu to suplementy, które mają w swojej ofercie między innymi takie marki jak Biotech. Olimp, Trec, Ecomax, Scitec czy 7 Nutrition.

Opinie o boosterach testosteronu

Masz ochotę podzielić się swoją opinią na temat boosterów testosteronu? A może chcesz zadać pytanie? W takim razie zapraszamy do sekcji komentarzy! Można w niej zamieszczać swoje porady, pytania, wskazówki i opinie i gorąco do tego zachęcamy! Być może to właśnie dzięki Twojej opinii komuś uda się wybrać najlepszy dla siebie booster testosteronu.

Booster testosteronu / Ranking najlepszych

Wszystkich, którzy szukają odpowiedniego dla siebie boostera testosteronu w dobrej cenie, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem. Zawiera on zestawienie boosterów testosteronu, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Dodaj opinie na forum