Drewniany masażer do nóg

Drewniany masażer do nóg to przyrząd, dzięki któremu – za niewielką cenę – możemy nie tylko zaznać relaksu i odprężenia, ale także złagodzić niektóre dolegliwości. Ten prosty w budowie i obsłudze przedmiot zajmuje mało miejsca i można go użyć w każdej chwili. Co więcej, stosowanie go nie przeszkadza nawet w czytaniu książki czy oglądaniu telewizji. Dlatego też nie może go tu zabraknąć. Zobaczmy, jakie są rodzaje drewnianych masażerów do stóp i jak działają.

Drewniany masażer do nóg Ranking
Jaki Drewniany masażer do nóg?
Ranking najlepszych >>>

Drewniany masażer do nóg i chińska medycyna

Dobroczynne działanie masaży stóp znane jest od wieków i wykorzystywano je w leczeniu różnego rodzaju dolegliwościach. Zgodnie z założeniami tradycyjnej medycyny chińskiej na każdej stopie znajdują się receptory, które odpowiadają poszczególnym narządom w ciele.

Co to oznacza?

W przypadku zaburzeń działania narządów stymulacja odpowiednich receptorów pozwala na przywrócenie ich prawidłowej pracy. Masaże stóp wykonuje się jednak nie tylko w celach leczniczych, ale również profilaktycznie, ponieważ mogą zapobiegać pojawieniu się ewentualnych dolegliwości.

Drewniany masażer do stóp
Drewniany masażer do stóp / Jaki wybrać i kupić? Opinie i cena

W czym może pomóc masaż drewnianym masażerem do nóg?

Regularne masaże nóg z użyciem masażera mogą działać pomocniczo w różnych schorzeniach. Pomagają złagodzić objawy alergii oraz wspierają naturalną odporność organizmu. Wpływają doskonale na poprawę krążenia i funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Dobroczynne działanie masaży stóp docenią także osoby chore na reumatyzm i artretyzm, a także mające problemy z kręgosłupem i zwyrodnieniem stawów.

Drewniany masażer do stóp a relaks

Jak już wspomnieliśmy, masaż z użyciem drewnianego masażera do stóp przynosi ulgę nie tylko w dolegliwościach, ale także pozwala się zrelaksować, zapewnia odprężenie i rozluźnienie mięśni i wyciszenie. Dzięki masażom stóp odzyskujemy też energię, a efekty ich działania odczuwalne są już po kilku minutach korzystania z masażera.

Jaki drewniany masażer do nóg wybrać i kupić?

Drewniane masażery do nóg pozwalają na jednoczesny masaż obu nóg. Różnią się jednak przede wszystkim ilością rolek i rzędów.

Zobaczmy:

  1. Masażer drewniany czterorolkowy,
  2. Drewniany masażer ośmiorolkowy, czterorzędowy,
  3. Masażer drewniany czternastorolkowy, siedmiorzędowy,
  4. Drewniany masażer ośmiorolkowy z rolkami o różnej fakturze, o różnej długości rolek oraz z różnego rodzaju wypustkami.

Inne rodzaje drewnianych masażerów do nóg

Chociaż większość drewnianych masażerów ma podobną budowę (co pokazaliśmy przed chwilą), w sklepach znajdziemy także modele odbiegające od tego standardu. Ciekawym przyrządem jest na przykład pojedynczy wałek z wypustkami, zwężony w środku, a także wałek z plastikowymi wstawkami (twardszymi w dotyku).

Na szczególną uwagę zasługują jednak drewniane klapki do akupresury.

Warto też zerknąć na nasz artykuł o tym jaki hydromasażer do nóg warto wybrać i kupić.

Masażer drewniany z punktami akupresurowymi (klapki)

Drewniane klapki z wypustkami umieszczonymi w miejscach receptorów na stopach to niezwykle prosty i skuteczny sposób na masaż. Choć początkowo chodzenie w takich klapkach może być bolesne, po pewnym czasie stopy przyzwyczajają się i czas chodzenia w nich można wydłużać. Przeczytaj też o masażu Shantala.

Częstotliwość stosowania masażera drewnianego do stóp w terapii pomocniczej

Każdy masaż stóp z użyciem drewnianego masażera przyniesie nam relaks. Jeśli jednak masaż taki ma działać leczniczo, będzie trzeba zadbać o jego regularność. Konieczne też będzie skonsultowanie się z lekarzem, który oceni, czy przy naszym stanie zdrowia masaże będą wskazane i jeśli tak, to jaką powinny mieć częstotliwość.

Drewniany masażer do nóg
Najlepszy drewniany masażer do nóg? Mamy ranking!

Częstotliwość stosowania masażera drewnianego do nóg w profilaktyce

Masaż stóp z użyciem drewnianego masażera nie powinien zajmować więcej niż 5-20 minut. Już po czterech tygodniach takich krótkich sesji można zwiększyć intensywność masażu, a ostatecznie przeprowadzać go nawet w pozycji stojącej.

W jaki sposób masować stopy drewnianym masażerem?

Czy masaż stóp z użyciem drewnianych wałków z wypustkami można przeprowadzać intuicyjnie, po prostu przesuwając stopami po masażerze według uznania? Najlepiej będzie, jeśli zastosujemy się do instrukcji producentów. Zalecają oni rozpoczęcie zabiegu od lewej stopy. Siedząc, przesuwamy nią po rolkach w obie strony przez około 3 minuty. Następnie dołączamy również prawą nogę.

Równomierny masaż przeprowadzamy do momentu, w którym poczujemy, że obie stopy są rozgrzane.

Przeciwwskazania do masażu stóp drewnianym masażerem

Do wszystkich rodzajów masażu istnieją pewne przeciwwskazania i nie inaczej ma się sprawa z masażami z użyciem drewnianych masażerów. Taki zabieg znacznie pobudza krążenie i receptory stóp, dlatego też warto przed jego rozpoczęciem zapytać o poradę lekarza. Z całą pewnością jednak możemy stwierdzić, że w przypadku poniższych dolegliwości wszelkie masaże stóp są niewskazane:

  • Obecność miejsc zmienionych chorobowo w okolicach stóp,
  • Rany otwarte,
  • Rany pooparzeniowe,
  • Grzybica.
Jaki drewniany masażer do nóg
Jaki drewniany masażer do nóg wybrać i kupić? Opinie i ranking

Gdzie kupić drewniany masażer do nóg? Producenci

Dobry masażer drewniany do nóg kupimy zarówno w sklepach oferujących zarówno artykuły ortopedyczne, jak i sportowe. Znaleźć je można także w niektórych drogeriach. Warto zwrócić uwagę na produkty takich marek jak APT, Out of the blue, inSPORTline czy Ecco.

Cena drewnianych masażerów do nóg

Drewniane masażery do stóp są skuteczne, a do tego tanie. Najtańszy model kupimy za cenę około 10 złotych, natomiast cena najdroższego nie przekracza 100 złotych.

Drewniany masażer do nóg na prezent

Masażer drewniany do stóp to idealny pomysł na prezent. Jeśli zastanawiasz się, co kupić żonie, siostrze, mamie lub babci, być może to właśnie będzie najlepsza podpowiedź. Wydaje się bowiem, że zalety płynące z masażu stóp drewnianym masażerem doceniają zwłaszcza kobiety. Taki masaż po całym dniu wypełnionym po brzegi obowiązkami jest najlepszym sposobem na relaks.

Opinie o drewnianych masażerach do nóg

Miałaś/miałeś już drewniany masażer do nóg i chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami na ten temat? Doskonale się składa! Swoje opinie, wskazówki i porady można zamieszczać w sekcji komentarzy.

Ranking drewnianych masażerów do nóg

Dla osób, które szukają najlepszego drewnianego masażera do nóg, przygotowaliśmy ranking, w którym zamieściliśmy masażery cieszące się największą popularnością. Wybór odpowiedniego modelu ułatwi możliwość porównania cen u poszczególnych sprzedawców.

Dodaj opinie na forum