Hydromasażer do nóg i stóp

Hydromasażer do nóg to wybawienie dla wszystkich, którym marzy się codzienny relaks podczas masażu stóp. To urządzenie, które nie tylko doskonale masuje, ale dzięki wodzie dodatkowo odpręża i wpływa korzystnie na kondycję nóg. Już kilka minut masażu z zastosowaniem tego urządzenia widocznie zmniejsza obrzęki i poprawia ogólne samopoczucie.

Nowoczesne hydromasażery do stóp wyposażone są ponadto w wiele funkcji, takich jak podczerwień czy też części do pedicure, dzięki którym każdy, u kogo taki masażer znajdzie się w domu, po prostu musi go pokochać!

Zobaczcie, dlaczego.

Hydromasażer do nóg i stóp Ranking
Jaki Hydromasażer do nóg i stóp?
Ranking najlepszych >>>

Na czym polega działanie hydromasażera do nóg?

Na hydromasażer do nóg składa się pojemnik, w którego dnie znajdują się wałki masujące. Jest ona na tyle wysoki, że można do niego wlać wodę. Wkładamy stopy do wody i ustawiamy wybrany program, rozkoszując się masażem. Niektóre modele masażerów do stóp są na tyle wysokie, że w wodzie zanurzone są również łydki, co znacznie zwiększa komfort i pozwala na jeszcze lepsze odprężenie.

Hydromasażer do nóg
Jaki Hydromasażer do nóg wybrać? Mamy ranking i opinie

W jakich dolegliwościach może pomóc hydromasażer do nóg?

Korzystanie z hydromasażera do nóg może nie tylko przynieść efekt w postaci relaksu (o czym jeszcze będzie mowa), ale także daje konkretne rezultaty w leczeniu pomocniczym niektórych chorób i łagodzeniu dolegliwości.

Zobaczmy, w jakich problemach może przynieść ulgę:

 1. Bezsenność,
 2. Brak energii,
 3. Artretyzm,
 4. Alergie,
 5. Słabe krążenie krwi,
 6. Schorzenia kręgosłupa,
 7. Napięcia nerwowe,
 8. Obrzęki stóp.

Hydromasażer to także urządzenie, które może się okazać niezastąpione dla osób, które ze względów zdrowotnych nie są w stanie się schylać. Nakładki do niektórych zabiegów pedicure mogą zastąpić zabiegi wykonywane samodzielnie lub w gabinetach kosmetycznych.

Rezultaty stosowania hydromasażera do nóg

Jak wspomnieliśmy, pierwsze efekty działania hydromasażera do stóp i nóg można zauważyć już po kilku minutach masażu. Wpływa on korzystnie na cały organizm: zmniejsza napięcie i stres, powoduje przypływ energii i poprawia samopoczucie, a także przyspiesza regenerację (nie ma lepszego sposobu na nabranie sił po całym dniu pracy niż kilkanaście minut masażu stóp w wodzie z dodatkiem soli!). Hydromasażer przyspiesza także krążenie krwi i zmniejsza dolegliwości związane ze zwyrodnieniami stawów.

Hydromasażer do stóp
Najlepszy hydromasażer do stóp / Cena i opinie

Jaki hydromasażer do nóg wybrać i kupić?

W sklepach znajdziemy ogromny wybór hydromasażerów do nóg. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, jaki hydromasażer kupić, warto już wcześniej wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Poniżej przedstawiamy bliżej kilka z powodów, które mogą zadecydować o tym, że wybrany model hydromasażera będzie dla nas najlepszy. Jakie to powody? Przede wszystkim możliwość wyboru masaży i dodatki zwiększające zakres zastosowania masażera, a także komfort jego używania.

Sprawdźmy!

Wybór masaży w hydromasażerach do nóg

Większość hydromasażerów do nóg wyposażona jest w funkcje pozwalające na przeprowadzanie różnego rodzaju masaży:

 • Na mokro,
 • Na sucho,
 • Z wibracjami,
 • Z bąbelkami.

Intensywność każdego z wybranych masaży można regulować po prostu poprzez mniejszy lub większy nacisk stopami na rolki masujące.

Funkcje zwiększające zastosowanie hydromasażera do nóg

Hydromasażer do nóg i stóp, jak przystało na nowoczesne urządzenie, może być wyposażony w szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym korzystanie z niego jest jeszcze bardziej komfortowe i przynosi jeszcze więcej korzyści zdrowotnych.

O jakich funkcjach mowa?

 • Możliwość kąpieli z solą,
 • Promieniowanie podczerwone dodatkowo ogrzewające stopy,
 • Podtrzymywanie stałej temperatury wody,
 • Możliwość stosowania aromaterapii,
 • Magnesy,
 • Rolki do masażu refleksologicznego,
 • Nakładki do niektórych zabiegów pedicure (szczotka, tarka, pumeks).

Zabezpieczenia w hydromasażerach do nóg

Zakup hydromasażera może się wiązać z pewnymi wątpliwościami. Czy po skończonym zabiegu będzie dużo sprzątania? Czy znajdę wystarczająco dużo miejsca w szafie, by schować wygodnie to urządzenie? Czy podczas zabiegu nie będzie się ono przesuwać po podłodze? Wszsytkie te wątpliwości są całkowicie zrozumiałe i… nieuzasadnione.

Dlaczego?

W hydromasażerach znajdziemy nakładki zapobiegające wylewaniu się wody, a także gumowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się urządzenia. Co więcej, niektóre modele masażerów wodnych do stóp można złożyć tak, by przybrały kompaktowe rozmiary.

Hydromasażer do nóg i stóp
Hydromasażer do nóg i stóp

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania hydromasażerów do nóg?

Każdy masaż wpływa na nasz organizm i dotyczy to także zabiegów z użyciem hydromasażerów. Choć w większości jest on zalecany w wielu dolegliwościach, istnieje kilka przypadków, w których trzeba się wstrzymać z jego używaniem. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze należy zapytać o radę lekarza.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania hydromasażerów?

 1. Stany pooperacyjne,
 2. Ostre zakażenia,
 3. Ostre zakrzepowe zapalenie żył,
 4. Gorączka,
 5. Wycieńczenie organizmu,
 6. Rany na skórze,
 7. Oparzenia,
 8. Odmrożenia.

W przypadku osób chorych na cukrzycę sytuacja nie jest jednoznaczna. Niekiedy hydromasaże są u nich wskazane, a niekiedy zabronione. Co do swojego stanu zawsze należy zasięgnąć rady lekarza.

Gdzie kupić hydromasażer do nóg? Lista producentów

Hydromasażery do nóg można znaleźć w ofercie takich producentów jak na przykład MPM, Clatronic, Revlon, Beurer, Bosch czy Scholl.

Cena hydromasażerów do nóg

Cena hydromasażerów jest najczęściej uzależniona od stopnia wyposażenia urządzenia. Tanie masażery do nóg można kupić już za około 100 złotych, natomiast najdroższe (z brodzikiem, wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych) kosztują około 1000 złotych.

Opinie o hydromasażerach do nóg

Wszystkich, którzy mają już jakieś doświadczenia związane ze stosowaniem hydromasażerów do nóg, i chcieliby się nimi podzielić z innymi, zapraszamy do dysksji! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje opinie, porady i wskazówki.

Ranking hydromasażerów do nóg

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki hydromasażer do nóg wybrać, to pomocny będzie tu z pewnością nasz ranking. Znaleźć w nim można nie tylko modele, które są najchętniej kupowane w ostatnim czasie przez użytkowników, ale także porównanie cen u różnych sprzedawców.

Dodaj opinie na forum