Kreatyna w kapsułkach

Kreatyna w kapsułkach to, obok odżywek białkowych, jeden z najczęściej stosowanych przez sportowców suplementów. To bezpieczna substancja, której systematyczne stosowanie przynosi wiele korzyści osobom regularnie uprawiającym sport. Przyspiesza budowanie masy mięśniowej, siły i wytrzymałości. Co więcej, jest to substancja, która została najlepiej przebadana spośród dostępnych, popularnych suplementów.

Jak dokładnie działa kreatyna w kapsułkach? Jak ją stosować?

Kreatyna w kapsułkach Ranking
Jaka Kreatyna w kapsułkach?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to kwas β-metyloguanidynooctowy, związek chemiczny produkowany w sposób naturalny w organizmie człowieka, a z jej szczególnie wysoką koncentracją mamy do czynienia w tkankach o wysokim zapotrzebowaniu na energię. Na rynku suplementów znajdziemy różne formy kreatyny: jabłczan, cytrynian, monohydrat, azotan, ester etylowy, glukonian, chlorowodorek, orotan i α-ketoglutaran.

Formy te różnią się między sobą zawartością czystej kreatyny. W sklepach znaleźć można suplementy kreatyny w kapsułkach, ale też w proszku i w tabletkach.

Kreatyna w kapsułkach
Kreatyna w kapsułkach / Jaką wybrać? Cena i opinie / Gdzie kupić? Ranking i porównanie

Jak działa kreatyna w kapsułkach?

U osób uprawiających wyczynowo sporty siłowe przez długi czas ustrojowa synteza kreatyny może się okazać niewystarczająca. Kreatyna wykazuje zdolność do magazynowania i uwalniania energii potrzebnej na przykład do syntezy białek mięśniowych. Dlatego też odpowiednia ilość kreatyny w organizmie zapewnia wytrzymałość i siłę podczas treningów. Co więcej, dzięki suplementacji kreatyną można zwiększyć swoją wydolność. Wśród osób stosujących suplementację kreatyną zauważyć też można przyrost beztłuszczowej masy ciała i szybszą regenerację organizmu.

Kreatyna w kapsułkach to suplement diety, który stosuje się podczas uprawiania sportów siłowych i wytrzymałościowych, bez względu na płeć.

Kreatyna w kapsułkach a odchudzanie

Stosowanie kreatyny zaleca się również u osób na redukcji tkanki tłuszczowej. Kreatyna zabezpiecza w tym przypadku mięśnie przed rozkładem, wymuszając na organizmie spalenie energii zmagazynowanej jako tłuszcz w pierwszej kolejności. Systematyczna suplementacja kreatyną w kapsułkach buduje beztłuszczową masę mięśniową, a jednocześnie redukuje tkankę tłuszczową.

Dodajmy tu jeszcze, że osoby odchudzające się zwykle stosują oprócz kreatyny dodatkowo „spalacze”.

Kreatyna w kapsułkach nie tylko dla sportowców

Co ciekawe, zauważono, że suplementacja kreatyną w kapsułkach w dawce 5 g dziennie przyspiesza regenerację masy mięśniowej nóg oraz ich mocy po zaniku mięśni spowodowanym ich unieruchomieniem. Oznacza to, że kreatyna w kapsułkach może okazać się ważnym czynnikiem wspomagającym i przyspieszającym rehabilitację zaników mięśni powstałych z różnych przyczyn.

Kreatyna w kapsułkach a kreatyna w proszku i w tabletkach

Jak już wspomnieliśmy, kreatynę można kupić w różnych postaciach. Trzeba jednak zaznaczyć, że kreatyna w kapsułkach uważana jest za najwygodniejszą w stosowaniu formę. Proszek wymaga sporządzania zawiesiny, co w przypadku trenujących osób nie zawsze jest komfortowe, a nawet możliwe, zwłaszcza ze względu na często towarzyszący nam pośpiech (trzeba jednak zaznaczyć, że kreatyna w proszku jest nieco tańsza).

Jeśli chodzi z kolei o kreatynę w tabletkach, to ich przyjmowanie również wiąże się z pewnymi niedogodnościami: są dość duże, a ponadto ich smak może być dla niektórych osób nieprzyjemny. Kreatynę w kapsułkach wystarczy popić wodą. Trzeba tu również zaznaczyć, że dla niektórych zaawansowanych form kreatyny, jak chlorowodorek, kapsułki są jedyną możliwą formą suplementacji, ponieważ ich smak jest wyjątkowo nieprzyjemny w formie sproszkowanej.

W sklepach kupimy kreatynę w kapsułkach w postaci monosuplementu, jak również stacku kreatynowego.

Zobaczmy teraz, czym się różnią

Jaka Kreatyna w kapsułkach
Jaka Kreatyna w kapsułkach najlepsza? Ranking, cena i opinie / Gdzie kupić tanio? Efekty, właściwości i działanie

Kreatyna w kapsułkach – stack kreatynowy

Kreatyna w kapsułkach w postaci monosuplementu zawiera jedną, wybraną formę kreatyny (pisaliśmy o nich już w pierwszym rozdziale). Stack kreatynowy to suplement, który zawiera jej kilka różnych form. Taki zestaw pozwala zwiększyć wydolność fizyczną, stymuluje przyrost masy mięśniowej, poprawia adaptację treningową i umożliwia wzrost siły mięśni. Dodajmy tu jeszcze, że stosowanie stacków kreatynowych pozwala zwiększyć wydolność fizyczną podczas wykonywania intensywnych i krótkich treningów.

Przyjmowanie kreatyny w kapsułkach

Istnieją dwa różne sposoby przyjmowania kreatyny w kapsułkach. Pierwszy z nich, z tak zwaną fazą ładowania, polega na przyjmowaniu dziennie około 3 g kreatyny na kilogram masy ciała przez 2-3 dni, a następnie na zmniejszeniu dawki na 2-5 g na dobę (faza podtrzymania). Drugi sposób przyjmowania kreatyny w kapsułkach polega na stosowaniu stałej dawki dziennej na poziomie 5-10 g. Kreatyna w kapsułkach to suplement, który przyjmuje się cyklicznie.

Uznaje się, że optymalnie należy ją przyjmować przez okres 4-8 tygodni, a następnie zastosować miesięczną przerwę. Dzienną dawkę kreatyny w kapsułkach dzielimy na mniejsze porcje i przyjmujemy ją z posiłkami węglowodanowymi, najlepiej okołotreningowymi. W dni nietreningowe kreatynę przyjmuje się z jakimkolwiek posiłkiem węglowodanowym.

Cena kreatyny w kapsułkach

Opakowania zawierające kreatynę mają najczęściej 120, 150, 200, 300, 320, 360, 400 kapsułek. Za takie opakowanie zapłacimy od 20 do 74 złotych, przy czym cena jednej porcji kreatyny w kapsułkach może wynosić od 0,19 do 2,17 złotego.

Najlepsza Kreatyna w kapsułkach
Najlepsza Kreatyna w kapsułkach / Co daje?

Gdzie kupić kreatynę w kapsułkach? Lista producentów

Popularni producenci suplementów dla sportowców, którzy w swojej ofercie mają kreatynę w kapsułkach, to między innymi takie marki jak Olimp, Real Pharm, Scitec, Biotech, Formotiva, Trec.

Opinie na temat kreatyny w kapsułkach

Stosujesz lub stosowałaś/stosowałeś kreatynę w kapsułkach? Chcesz się podzielić swoimi uwagami i swoim doświadczeniem? Fantastycznie! Zapraszamy wobec tego do sekcji komentarzy, w której można zamieszczać swoje wskazówki, opinie i porady. Gorąco do tego zachęcamy, bo być może to właśnie dzięki Waszej opinii komuś uda się wybrać najlepszą kreatynę w kapsułkach.

Kreatyna w kapsułkach / Ranking najlepszych

Szukasz dobrej kreatyny w kapsułkach w przystępnej cenie? Zastanawiasz się, jaki suplement diety wybrać? W takim razie najwyższa pora zajrzeć do naszego rankingu. Zestawiliśmy w nim produkty, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących. W rankingu można również w wygodny sposób porównać zawartość poszczególnych opakowań oraz ceny u poszczególnych sprzedawców w sieci.

Dodaj opinie na forum