Krokomierz na rękę

Krokomierz na rękę to sprzęt, który może znacznie ułatwić dbanie o dobrą kondycję na co dzień. Ma niewielkie rozmiary i jest bardzo lekki, a przy tym dostępny w wielu wzorach i kolorach. Zliczanie kroków pozwala na lepszą kontrolę ilości czasu spędzonego w ruchu, a co za tym idzie, na zwiększenie motywacji.

Jak działa krokomierz na rękę? Komu z pewnością się przyda? Ile kosztuje i gdzie najlepiej kupić wybrany model?

Sprawdź!

Krokomierz na rękę Ranking
Jaki Krokomierz na rękę?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest krokomierz na rękę?

Krokomierz to urządzenie nazywane też pedometrem albo licznikiem (miernikiem) kroków. Pozwala zliczać wykonane w danym czasie kroki. Może działać na dwa sposoby. Tanie modele wyposażone są w element mechaniczny w postaci wahadła na sprężynie, które wychyla się do skrajnej pozycji.

W droższych, bardziej nowoczesnych krokomierzach na rękę, mamy do czynienia z analizą elektroniczną, umożliwiającą nie tylko zliczanie ilości kroków, ale również pomiar dystansu i pomiar spalonych w danym czasie kalorii.

Krokomierz na rękę
Krokomierz na rękę / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Cena, opinie i ranking krokomierzy na rękę / Krokomierz na rękę bez telefonu

Jaki krokomierz na rękę wybrać?

Krokomierze na rękę to najpopularniejsze modele pedometrów. Mają one formę opaski, przy czym w sklepach znajdziemy zarówno modele damskie, jak i męskie i uniwersalne. Godne uwagi są również pulsometry i zegarki z krokomierzem. W tym drugim przypadku mowa o smartwatchach, zaawansowanych technologicznie sprzętach wspierających nie tylko codzienną aktywność fizyczną, ale także zawierających wiele dodatkowych funkcji. Do zliczania kroków możemy również użyć krokomierza na pasku lub specjalnej aplikacji na telefon.

Nie tylko krokomierz na rękę, czyli jaki model pedometru wybrać?

Zastanawiasz się, jaki krokomierz wybrać? Jakie zalety i wady mają poszczególne modele?

Przekonaj się:

  • Krokomierz z pulsomierzem. To sprzęt, który umożliwia kontrolowanie ilości kroków oraz przebytego dystansu, a także pomiar tętna.
  • Zegarek z krokomierzem. Wyposażony jest w wiele dodatkowych funkcji, takich jak timer, stoper, podświetlana tarcza. Działa podobnie jak zegarek sportowy.
  • Krokomierz-opaska. To model zakładany na rękę. Prosty w formie i dyskretny lub też z ozdobnym paskiem.
  • Krokomierz mocowany do paska albo na szyi. Bardzo dyskretny, stosunkowo tani, jednak mniej funkcjonalny niż wyżej wymienione modele.
Najlepszy Krokomierz na rękę
Najlepszy Krokomierz na rękę / Jaki wybrać i kupić? Mamy ranking, opinie i ceny / Krokomierz na rękę bez telefonu

Krokomierz na rękę a motywacja

Najprostszy krokomierz na rękę to tani sprzęt, na zakup którego może sobie pozwolić praktycznie każdy. Codzienne zliczanie kroków może się okazać zbawiennym sposobem na dbanie o kondycję, zwłaszcza dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na uprawianie sportu czy też poprawianie swoich osiągnięć. Krokomierz na rękę zlicza codziennie wykonane kroki i trzeba przyznać, że chyba niewiele osób oparłoby się pokusie sprawdzenia, ile kroków i ile kilometrów danego dnia udało się im przebyć. A tu już jesteśmy o krok od poprawiania swoich wyników.

10 tysięcy kroków – ile to kilometrów?

Zgodnie z niezwykle popularną w ostatnim czasie ideą Kenetha Coopera, dla zachowania odpowiedniej kondycji i zdrowia wystarczy pokonywać codziennie 10 000 kroków.

Czy to dużo, czy mało?

10 000 kroków to od 6 do 8 kilometrów, w zależności od masy i wzrostu ciała, a także techniki chodu.

Ile to spalonych kalorii?

Szacuje się, że przejście 10 000 kroków dziennie zapewnia spalanie kalorii w granicach 300 na godzinę.

A może stepper skrętny?

Kiedy przydaje się krokomierz na rękę?

Krokomierz na rękę, dzięki swojej prostocie i dostępności, jest doskonałym motywatorem dla osób, które nie mogą lub nie chcą uprawiać bardziej wymagających sportów, jak pływanie czy aerobic. Licznik kroków nie wymaga od nas specjalnego przebierania się ani wyjścia do obiektu sportowego. Pozwala za to kontrolować ilość przebytych kroków w ciągu dnia i zwiększać ją według uznania.

Tramwaj czy przejście kilku przystanków?

Wystarczy zerknąć, ile kroków pozostało nam jeszcze do uzyskania magicznych 10 000, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Wybierz też najlepszy stepper z linkami.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć krokomierze na rękę?

Najprostsze, a przy tym najtańsze krokomierze, mają tylko podstawową funkcję: licznik kroków. Na rynku istnieje jednak wiele urządzeń wielofunkcyjnych, które wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną dokładniej kontrolować swoje wyniki.

Ale nie tylko!

Zobaczmy, jakie jeszcze funkcje mogą posiadać krokomierze:

  1. Pomiar dystansu,
  2. Licznik kalorii,
  3. Kompas,
  4. Ciśnieniomierz,
  5. Sygnał informujący o przebyciu danej ilości kroków.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która może budzić wątpliwości: czy krokomierz na rękę można także wykorzystać do pomiaru dystansu i kroków wykonanych podczas biegania? Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, jednak pomiar dystansu będzie tu prawdopodobnie mało dokładny.

Jaki Krokomierz na rękę
Jaki Krokomierz na rękę wybrać? Porównaj ceny, przeczytaj opinie chodziarzy i sprawdź nasz ranking

Gdzie kupić krokomierz na rękę? Lista producentów

Krokomierz na rękę to urządzenie, które znajdziemy u wielu producentów sprzętów elektronicznych. Warto szukać takiego urządzenia wśród marek takich jak Omron, Polar, Garmin, Prestigio, Spokey, Silva czy Samsung. Dużą ofertę krokomierzy na rękę znajdziemy zarówno w sklepach elektronicznych, jak i sportowych, takich jak Decathlon.

Zobacz także jak dobrać obciążniki na ręce.

Cena krokomierza na rękę

Tani krokomierz na rękę kupimy już za kilkanaście złotych. Najdroższe modele krokomierzy, łączące w sobie funkcje innych sprzętów elektronicznych, dostępne są w cenie nawet 700 złotych.

Opinie o krokomierzach na rękę

Od dawna jesteś użytkownikiem/użytkowniczką krokomierza na rękę? A może właśnie rozpracowujesz, jak działa i czy spełnia Twoje oczekiwania? Jeśli masz ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami i uwagami dotyczącymi wyboru i użytkowania krokomierza na rękę, to świetnie! Zapraszamy do sekcji komentarzy, w której można zamieszczać swoje opinie. Być może to właśnie Twoje porady i wskazówki okażą się dla kogoś bezcenne i dzięki nim uda się komuś wybrać najlepszy dla siebie krokomierz na rękę!

A teraz najważniejsze!

Krokomierz na rękę / Ranking najlepszych

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z mierzeniem kroków i co za tym idzie poprawą swojej kondycji? Fantastycznie! Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, jaki model krokomierza na rękę wybrać i kupić, to bardzo pomocny może się okazać nasz ranking. Znajdziesz w nim zestawienie najchętniej obecnie kupowanych modeli wraz z porównaniem cen i danych technicznych. Nie musisz już dalej szukać!

Jaki krokomierz na rękę wybraliście dla siebie? Jaka była jego cena? Może zdecydowaliście się na krokomierz na rękę bez telefonu? Na opinie czekamy na forum.

Dodaj opinie na forum