Masażer wodny do nóg

Masażer wodny do nóg to sprzęt, dzięki któremu codzienny relaks po pracy czy też wieczorem mamy w zasięgu ręki. To urządzenie, które zapewnia przyjemny masaż, po którym czujemy się odprężeni, ale także wpływa doskonale na nasze zdrowie. Masażery wodne do stóp wyposażone są też często w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, które znacznie zwiększają użyteczność takiego aparatu.

Wszystkie te powody są wystarczające do tego, by wziąć pod lupę masażery wodne do nóg – ich rodzaje, działanie i efekt stosowania.

Masażer wodny do nóg Ranking
Jaki Masażer wodny do nóg?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest i jak działa masażer wodny do stóp?

Masażer wodny do stóp to urządzenie z pojemnikiem, do którego wlewa się wodę i wkłada stopy, a następnie ustawia wybrany program masażu. Znajdujące się wewnątrz urządzenia wałki z wypustkami masują stopy, zapewniając niezwykle relaksujący masaż.

Niektóre masażery wodne do nóg są dość wysokie, dzięki czemu zyskujemy rodzaj brodzika, w którym zanurzone w wodzie są także łydki, co pozwala na jeszcze lepsze odprężenie.

Masażer wodny do nóg
Masażer wodny do nóg

Jakie efekty przynosi stosowanie masażera wodnego do nóg?

Masaż stóp wykonany przy użyciu masażera wodnego daje efekty już po kilku minutach. Jego dobroczynne działanie wpływa na cały organizm, a wśród efektów wymienić można między innymi: zmniejszenie stresu i napięcia, poprawę samopoczucia, przypływ energii i ożywienie, a także regenerację. Masażer stymuluje szybszy przepływ krwi, a do tego wpływa korzystnie na stan zdrowia osób ze zwyrodnieniami i bólami stawów.

Komu może się przydać masażer wodny do nóg?

Jeśli szukasz idealnego prezentu dla siebie lub innej osoby, masażer wodny do nóg będzie strzałem w dziesiątkę. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, w których obdarowana osoba zmaga się z następującymi problemami:

 • Artretyzm,
 • Bezsenność,
 • Brak energii,
 • Dolegliwości ze strony kręgosłupa,
 • Alergie,
 • Słabe krążenie krwi,
 • Napięcia nerwowe.

Warto tu również zaznaczyć, że masażer wodny do stóp z funkcją pedicure pozwala na wykonanie części zabiegów osobom, które ze względu na stan zdrowia nie mogą się schylać.

Jaki masażer wodny do nóg wybrać i kupić?

Szukając najlepszego masażera wodnego do nóg, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i wyposażenie urządzenia. Z całą pewnością będą one decydować o komforcie używania i przydatności wybranego modelu.

O czym mowa?

 1. O możliwościach wyboru rodzajów masaży,
 2. O dodatkowych udogodnieniach, takich jak aromaterapia czy też zabiegi pedicure,
 3. O dodatkach zwiększających funkcjonalność (gumowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się, nakładki chroniące przed rozchlapaniem wody, a także możliwość złożenia urządzenia do kompaktowych rozmiarów).

Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Rodzaje masaży w masażerach wodnych do nóg

Masażery do nóg i stóp to najczęściej urządzenia, które nie ograniczają się do jednej funkcji. Tu każdy może znaleźć dla siebie masaż, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Masażery do stóp mogą wykonywać masaże na mokro, masaże na sucho, masaże wibracyjne oraz masaże bąbelkowe. Dodatkową zachętę może stanowić fakt, że intensywność każdego z masaży można dowolnie regulować według potrzeb, zmniejszając lub zwiększając nacisk stopami.

Dodatkowe funkcje w masażerach wodnych do nóg

Choć jak dotąd już wymieniliśmy wiele funkcji masażerów do wody, to jest to dopiero część z nich. Nowoczesne masażery do stóp pozwalają bowiem na znacznie szersze zastosowanie. Przeczytaj też o tym co napisaliśmy o tym jak wybrać hydromasażer do nóg.

Zobaczmy, jakie jeszcze udogodnienia można w nich znaleźć:

 1. Ogrzewanie stóp dzięki promieniowaniu podczerwonemu,
 2. Podtrzymywanie temperatury wody,
 3. Możliwość kąpieli z dodatkiem soli,
 4. Aromaterapia,
 5. Nakładki do zabiegów pedicure (pumeks, tarka, szczotka),
 6. Zintegrowane magnesy,
 7. Rolki do masażu refleksologicznego.
Masażer wodny do stóp
Masażer wodny do stóp

„Czy będę używać masażera wodnego do stóp?”

To pytanie często pojawia się w kontekście nowych urządzeń pielęgnacyjnych w domu. To zrozumiałe, obawiamy się, czy po korzystaniu z masażera nie będzie zbyt dużo sprzątania (czy woda będzie się rozbryzgiwać na boki podczas masażu?). Zastanawiamy się, czy będziemy mieli dość miejsca, by schować to urządzenie, a także czy podczas zabiegów nie będzie się przesuwać po podłodze.

Na szczęście producenci masażerów wodnych do nóg również to przewidzieli.

Masażery wodne do nóg wyposażone są w nakładki zapobiegające rozpryskiwaniu się wody, a także gumowe nóżki, dzięki którym urządzenie pozostaje cały czas na miejscu. Co więcej, niektóre modele masażerów można złożyć, w wyniku czego urządzenie przybiera kompaktowe rozmiary. Nie dość, że nie zajmuje dużo miejsca, to jeszcze pozwala na wygodne przeniesienie dzięki załączonemu uchwytowi.

Przeciwwskazania do stosowania masażera wodnego do nóg

Masaże to zabiegi, które wpływają na działanie całego naszego organizmu. Dlatego też w niektórych sytuacjach nie będą one wskazane. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza, a tu przedstawiamy kilka z przypadków, w których nie należy korzystać z masażera wodnego do stóp i nóg.

 • Ostre zakrzepowe zapalenie żył,
 • Stany pooperacyjne,
 • Ostre zakażenia,
 • Wycieńczenie organizmu,
 • Gorączka,
 • Rany na skórze,
 • Odmrożenia,
 • Oparzenia.

Osoby chore na cukrzycę muszą poradzić się lekarza co do bezpieczeństwa stosowania masażera wodnego do nóg. W niektórych przypadkach masaże wodne będą wskazane, a w innych nie.

Przy okazji zobacz także jaki drewniany masażer do nóg wybrać i kupić.

Cena masażerów wodnych do nóg

Cena wodnych masażerów do nóg jest bardzo zróżnicowana. Tanie aparaty tego typu można kupić już za około 100 złotych. Najdroższe modele, wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, z brodzikiem, kosztują około 1000 złotych.

Gdzie kupić masażer wodny do nóg? Lista producentów

Dobre masażery wodne do stóp można znaleźć w ofercie takich producentów jak Scholl, Clatronic, MPM, Revlon, Bosch czy też Beurer.

Opinie o masażerach wodnych do nóg

Miałaś/miałeś już masażer wodny do stóp i chcesz podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami na temat jego działania, użytkowania i efektów? W takim razie zapraszamy do zamieszczania swoich opinii i porad w sekcji komentarzy.

Ranking masażerów wodnych do nóg

Jaki masażer wodny do nóg wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomocny może się okazać nasz ranking, w którym znajdują się modele masażerów wodnych wybieranych najchętniej przez innych użytkowników. Ranking zawiera też porównanie cen u poszczególnych sprzedawców internetowych.

Dodaj opinie na forum