Mata wibracyjna do ćwiczeń

Mata wibracyjna to doskonały sposób na codzienne, dostępne w każdej chwili masaże. Prostota ich użytkowania, a także ogromna ilość funkcji sprawiają, że jest to sprzęt, którego zakup z pewnością się opłaci. Masaż z użyciem maty wibrującej doskonale rozluźnia napięte mięśnie, a przy tym jest niezwykle przyjemny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając taką matę? Jakie udogodnienia zastosowane w tym urządzeniu mogą nas dodatkowo zainteresować?

Przekonaj się!

Mata wibracyjna do ćwiczeń Ranking
Jaka Mata wibracyjna do ćwiczeń?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest mata wibracyjna?

Mata wibracyjna ma najczęściej formę nakładki na krzesło lub fotel. Zawiera ona mechanizm, dzięki któremu możemy uzyskać różne rodzaje masaży. Dodatkowo wyposażona jest ona najczęściej w szereg funkcji, które znacznie zwiększają komfort użytkowania i zakres działania.

Taką matę podłączamy do prądu, a niektóre modele mają również przejściówkę do gniazda zapalniczki samochodowej.

Jak działa mata wibracyjna?

Mata wibracyjna
Najlepsza mata wibracyjna do ćwiczeń to? Sprawdź ranking, ceny i opinie.

Matę wibrującą do ćwiczeń podłączamy do źródła zasilania, ustawiamy wybrany przez siebie tryb i siadamy na macie. Masaż odbywa się tu dzięki elementom znajdującym się wewnątrz maty. Dodajmy tu jeszcze, że maty wibrujące mogą także mieć formę materaca.

Jaką matę wibracyjną wybrać?

Maty wibracyjne, jak sama nazwa wskazuje, oferują masaże wibrujące. Większość z nich zapewnia jednak również wiele innych rodzajów masaży, takich jak:

 1. Shiatsu,
 2. Masaż wałkujący (rolujący),
 3. Masaż rozcierający,
 4. Masaż uciskowy,
 5. Masaż ugniatający,
 6. Masaż opukujący, a także
 7. Masaż rozgrzewający.

Choć nie we wszystkich modelach mat wibrujących znajdziemy każdy z tych rodzajów masaży, wiele z nich oferuje dodatkowo masaże punktowe i całościowe. Co więcej, można w nich regulować nasilenie wibracji lub nacisku oraz prędkość.

Jakich efektów można się spodziewać po stosowaniu maty wibracyjnej?

Efekty działania mat wibrujących są wszechstronne. Znajdzie w nich coś dla siebie zarówno osoba, która na co dzień boryka się z dużym stresem lub/i siedzącą pracą, jak i ten, kto cierpi na różnego rodzaju schorzenia, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa lub też związane z krążeniem.

Jakich więc efektów możemy się spodziewać po masażach z zastosowaniem maty wibrującej?

 • Poprawa krążenia krwi, limfy i innych płynów organicznych (dzięki temu między innymi mata sprawdza się w pomocniczym leczeniu stawów),
 • Poprawa dotlenienia i odżywienia wszystkich tkanek,
 • Odprężenie,
 • Rozluźnienie spiętych mięśni,
 • Przeciwdziałanie powstawaniu stanów zapalnych.

Przed zastosowaniem maty wibrującej dobrze jest zapytać o poradę lekarza lub zasięgnąć opinii swojego rehabilitanta, który oceni stan naszego zdrowia i będzie w stanie zdecydować, czy nie ma dla nas przeciwwskazań.

Mata wibrująca
Mata wibrująca do ćwiczeń / Znajdź najlepszą w ranking i porównaj ceny i opinie.

Maty wibracyjne z masażem Shiatsu

Niektóre maty wibracyjne dają możliwość korzystania z masażu Shiatsu. Tradycyjna forma masażu Shiatsu wywodzi się z Japonii, a jego nazwę można przetłumaczyć jako „leczniczy ucisk dłoni”. Obecnie określa się go nazwami takimi jak „masaż punktowy”, „akupresura” czy też „akupunktura bez igieł”.

Zarówno odczucia towarzyszące temu masażowi, jak i efekty, jakie przynosi, są podobne do tych, z jakimi mamy do czynienia w przypadku masażu tradycyjnego.

Kamienie nefrytowe w matach wibracyjnych

Nefryty to kamienie półszlachetne będące naturalnym źródłem promieni podczerwonych, przenikających w głąb ciała. W niektórych modelach mat wibracyjnych stosuje się je do masażu, dzięki czemu zabiegi przyspieszają regenerację organizmu, wpływają korzystnie na krążenie, a także wzmacniają odporność.

Dodatkowe udogodnienia i funkcje w matach wibrujących

Nowoczesne maty wibrujące oferują obecnie dużą ilość dodatkowych udogodnień i funkcji, które nie tylko zwiększają skuteczność działania masaży oferowanych przez matę, ale także pozwalają na duży komfort ich użytkowania.

Co oferują maty wibracyjne oprócz masaży?

 • Poduszki wyciszające pracę mechanizmu,
 • Odtwarzacz muzyki,
 • Szeroki zakres ustawień działania,
 • Szeroki zakres regulacji pozwalającej na dostosowanie do wzrostu użytkownika,
 • Wspomniana już przejściówka do gniazda zapalniczki samochodowej,
 • Funkcja automatycznego wyłączania,
 • Element grzewczy.

Materac a mata wibrująca

Na początku wspomnieliśmy, że maty wibrujące mogą mieć również postać materaca. Materace wibrujące przypominają wyglądem zwykłą matę, jednak ich powierzchnia jest nieco większa, bo obejmuje także łydki. Dzięki temu takie urządzenie może nam zapewnić masaż karku, grzbietu, bioder, ud i łydek.

Mata wibrująca doskonale nadaje się do zabiegów przyspieszających regenerację mięśni po treningu, wspomagając szybsze pozbycie się zakwasów. Co więcej, takie masaże zwiększają elastyczność mięśni i zapobiegają powstawaniu kontuzji. Masaż, który obejmuje swoim działaniem niemal całe ciało, powoduje przypływ energii i uczucie witalności.

Dodajmy jeszcze, że z dobrodziejstw wynikających z efektów korzystania z maty wibracyjnej korzystać mogą zarówno sportowcy, jak i osoby poddawane rehabilitacji.

Mata wibrująca odchudzająca?

Niekiedy można się spotkać z określeniem „mata wibrująca odchudzająca” lub też „mata wibrująca do ćwiczeń”. W każdym z tych przypadków w rzeczywistości chodzi o platformę wibracyjną, która jednak wygląda inaczej i ma inne zadania. To rodzaj steppera z wibracjami, na którym dodatkowo można wykonywać ćwiczenia.

Jaka Mata wibracyjna
Jaka mata wibracyjna odchudzająca? Sprawdź nasz ranking poniżej i przeczytaj opinie.

Gdzie kupić maty wibrujące? Producenci

Dobre maty wibracyjne znaleźć można w ofercie takich producentów jak na przykład Wellneo, Homedics, Casada, Beurer czy Medisana.

Cena mat wibracyjnych

Tanią matę wibracyjną kupimy w cenie nieprzekraczającej 200 złotych. Najdroższe modele mogą kosztować około 1500 złotych. Profesjonalna mata wibrująca to wydatek rzędu 4000 złotych.

Opinie o matach wibracyjnych

Masz swoje wyrobione zdanie na temat mat wibrujących i chcesz się nim podzielić? To świetnie! Zachęcamy do zamieszczania swoich opinii, porad i wskazówek w sekcji komentarzy.

Ranking mat wibracyjnych

Szukasz maty wibracyjnej, która będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom, a przy tym nie nadszarpnie budżetu? Doskonale! Zajrzyj do naszego rankingu, w którym można znaleźć modele mat cieszące się obecnie największą popularnością. Można w nim również wygodnie porównać ceny u poszczególnych sprzedawców.

Jaka jest najlepsza mata wibrująca do ćwiczeń według Was? Czekamy na Wasze opinie na forum.

Dodaj opinie na forum