Mata z kolcami do masażu

Bardzo wiele osób w dzisiejszych czasach miewa problemy zdrowotne, często są to po prostu bóle związane z danym odcinkiem ciała np. plecy, kończyny dolne, kończyny górne, itd. Dlatego też fizjoterapeuci polecają matę z kolcami do masażu. Taki gadżet wykorzystywany jest od wielu tysięcy lat, choć obecnie w nieco zmienionej formie. Wykorzystujemy różne kolce i różne wielkości, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto zapoznać się, ze specyfiką produktu.

Zatem jaka mata z kolcami do masażu będzie dla nas odpowiednia? Dlaczego w ogóle warto ją kupić? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Na jaki rodzaj się zdecydować? Jakie są przeciwwskazania? Zbyt wiele pytań? U nas zyskacie na nie odpowiedzi i wiele przydatnych informacji. Koniecznie zostańcie z nami i nie zapomnijcie zajrzeć do najnowszego rankingu najlepszych!

Mata z kolcami do masażu Ranking
Jaka Mata z kolcami do masażu?
Ranking najlepszych >>>

Jak stosować matę z kolcami do masażu?

Tak naprawdę mata z kolcami do masażu powstała jako w starożytnych Chinach, jako mata do akupunktury. Stosowały ją osoby mające problemy głównie z bólem pleców. Teraz się to nieco zmieniło. Ta metoda jest bezbolesna i wykorzystywana do różnych bóli. Początkowo używamy jej przez 5 minut dziennie, aż skóra się przyzwyczai do kolców, przestanie się czerwienić i podrażniać. Następnie możemy wtedy korzystać z niej 10 minut, potem 15 minut, 20 minut i przechodzimy na wyższy poziom, czyli 30 minut masażu na macie. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości, zawsze zgłośmy się do lekarza!

Mata z kolcami do masażu
Mata z kolcami do masażu / Opinie, ranking, cena

Jaka matę z kolcami do masażu wybrać i kupić?

W sklepach znajdziemy wiele różnych mat z kolcami do masażu. Oczywiście lepiej nie kupować jej w ciemno, by nie zrobić sobie krzywdy. Powinniśmy dokładnie sprawdzić, co oferują nam producenci i warto przy tym zwrócić uwagę na parę istotnych elementów:

  • rozmiar,
  • poziom zaawansowania.

Rozmiar maty z kolcami do masażu

Podczas zakupu maty z kolcami do masażu, bardzo ważny jest jej rozmiar. To od niego zależy działanie, a dokładniej intensywność działania. Im większy ból odczuwamy, tym większą matę powinniśmy zakupić np. w przypadku bólu pleców. A w przypadku mniejsze go bólu, wybierzmy mniejszy odcinek np. na bol szyi może być wykorzystana poduszka z kolcami a do lędźwi czy nóg, mniejsza mata, by skoncentrować się na bólu. Mniejszy obszar gadżetu bardziej wniknie w miejscowy ból, dając szybką ulgę.

Zobacz: Mata rehabilitacyjna z kolcami

Poziom zaawansowania a mata z kolcami do masażu

Oczywiście mata z kolcami do masażu powinna łagodzić stany zapalne, być wygodna i dawać relaks. Dlatego też musimy ją dobrać odpowiednio do naszego poziomu zaawansowania, by nie zrobić sobie nieumyślnie krzywdy. Przede wszystkim zacznijmy od dopasowania rodzaju oraz ilości kolców. Osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę, osoby szczupłe powinny na początek zdecydować się na miękkie kolce o małej ostrości w niewielkiej ich liczbie. Tak, aby przyzwyczaić ciało i nie odczuwać nadmiernego, niepotrzebnego bólu, bo przecież nie o to chodzi w masażu.

Dla osób już nieco bardziej zaawansowanych polecamy skorzystać z oferty średniej ostrości kolców wraz z ich nieco większym rozmieszczeniem. Dzięki temu będziemy mogli lepiej przygotować ciało do dalszego etapu.

A tym ostatnim poziomem jest oczywiście poziom zaawansowanych. To są maty dl osób, które już jakiś czas wykonują masaże z kolcami i przyzwyczaiły swój organizm do bólu, który jest z tym związany. Aby uzyskać pożądane efekty, wykorzystują gadżety z dużą ilością kolców o dużej ostrości, a nawet są to prawdziwe igły, lecz są one dobrze stępione oraz wyprofilowane, aby nikomu nie zrobić krzywdy. Zwykle są wykonane z niklu bądź żelaza, aby dodać organizmowi dodatkowych składników mineralnych.

Jaka mata z kolcami do masażu
Jaka mata z kolcami do masażu ? Sprawdź cenę, opinie, ranking

Na co działa mata z kolcami do masażu?

Oczywiście, jak wskazuje nazwa, mata z kolcami do masażu przeznaczona jest głównie do masażu bolących części ciała. Głównie kojarzmy ją z mata na bóle pleców, ale nie koniecznie musi tak być. Dostępne są także mniejsze maty do masażu mniejszych partii ciała. Działa łagodząco i relaksuje nas. Poprawia też samopoczucie poprzez wyrzut endorfin. A są to hormony szczęścia.

A może: Mata relaksacyjna z kolcami

Właściwości maty z kolcami do masażu

Zapewne zastanawiacie się, jakie są właściwości maty z kolcami do masażu? Otóż ten gadżet daje nam wiele pozytywnych reakcji, jak chociażby to, że jego systematyczne użytkowanie wspomaga nasz układ odpornościowy, oddechowy, nerwowy czy też sercowo-naczyniowy. Wpływa kojąco na nasze bóle. Korzystać z niej mogą osoby mające problemy ze stresem, ze snem czy tez odczuwające bóle rwy kulszowej, pleców, różnych odcinków ciała a także karku i szyi. Musimy tylko odpowiednio ją dopasować do naszych aktualnych preferencji.

Przeciwwskazania maty z kolcami do masażu

Czy są osoby, które nie powinny korzystać z maty z kolcami do masażu? Tak, niestety nie każdy może dokonać masażu poprzez taki gadżet, dlatego że są kolce. To mogłoby okazać się niebezpieczne dla osób mających problemy z krzepliwością krwi, gdyż poprzez kolce rozszerzają się naczynia krwionośne w naszym organizmie. A także wiąże się to z rezygnacją przez osoby po zawale. Do tego są to osoby z problemami skórnymi oraz z chorobami zakaźnymi skóry. Nie powinny też jej używać kobiety w ciąży oraz karmiące. Ale dla pewności warto skonsultować się z fizjoterapeuta lub lekarzem.

Najlepsza mata z kolcami do masażu

Jeśli najlepsza mata z kolcami do masażu to taka, która jest dobrze dopasowana do naszych aktualnych problemów zdrowotnych. Zawsze zwracajmy uwagę na jej sposób wykonania, zużyte materiały czy też bezpieczeństwo. Liczy się nasz komfort użytkowania. Powinniśmy mimo kolców odczuwać relaks i przyjemność z masażu a do tego czuć korzyści zdrowotne.

Gdzie kupić matę z kolcami do masażu?

Dobra mata z kolcami do masażu jest do kupienia w wielu sklepach stacjonarnych m. in. sklep medyczny oraz sklep sportowy. Wtedy dokładnie dopasujemy produkt do naszych potrzeb z pomocą doradcy klienta. Do wyboru mamy też możliwość zakupu poprzez Internet.

Do znanych producentów zaliczamy: Akumata, Pherorelax, 4fizjo, HMS, All4Fit, inni.

Najlepsza mata z kolcami do masażu
Najlepsza mata z kolcami do masażu

Cena maty z kolcami do masażu

Jeśli mata z kolcami do masażu, to tylko taka dobrej jakości, dlatego też otrzymamy różny przedział cenowy. Warto przed zakupem sprawdzić jej rodzaj, czy będzie pasować do naszych schorzeń. Wtedy ceny będą wahać się już od 50 zł do nawet 400 zł.

Polecamy: Mata z kolcami na plecy

Mata z kolcami do masażu – opinie

Czy według Was mata z kolcami do masażu jest godna uwagi? Czy Wy już dokonaliście zakupu czy jeszcze się zastanawiacie? Dlaczego chcecie się na nią zdecydować? Co skłoniło Was do zakupu? Na co zwróciliście największą uwagę? Jesteście zadowoleni z nowego gadżetu i chcecie się podzielić nim z resztą czytelników? Jaki model polecacie, a jaki odradzacie? Koniecznie dajcie nam znać w sekcji komentarzy! Będziemy wdzięczni za Wasze pozostawione opinie!

Mata z kolcami do masażu / Ranking najlepszych

Wybór dobrego gadżetu do masażu to ważny element zakupu. Wybór jest duży i można popełnić błąd. Jednak nie z nami – my spieszymy Wam z pomocą. Oto przed Wami nasz najnowszy ranking najlepszych mat z kolcami do masażu. To właśnie tu znajdziecie najbardziej polecane modele przez innych użytkowników. Sprawdźcie sami już teraz!

Dodaj opinie na forum