Pas odchudzający na brzuch

Pas odchudzający na brzuch spotyka się zwykle ze skrajnymi opiniami. Z jednej strony istnieje grupa osób, które poddają w wątpliwość efekty działania takiego pasa. Z drugiej jednak istnieje grono, które chwali sobie jego stosowanie i cieszy się dobrymi rezultatami.

Co sprawia, że pasy na odchudzanie brzucha jednym służą, a innym nie?

Prawdopodobnie chodzi o systematyczność (jak w przypadku wszelkich działań, które mają pomóc nam w wyrzeźbieniu sylwetki, zgubieniu zbędnych kilogramów czy w redukcji cellulitu).

Jak wybrać najlepszy pas odchudzający na brzuch? Jakie modele są w sklepach do wyboru i czym się różnią? Jeśli masz zamiar kupić taki pas, to jesteś w dobrym miejscu! Tu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć na ten temat.

Pas odchudzający na brzuch Ranking
Jaki Pas odchudzający na brzuch?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa pas na odchudzanie brzucha?

Pas odchudzający brzuch, wbrew swojej nazwie, to często całe skomplikowane urządzenie, które wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej. Działanie to jest tylko miejscowe, dlatego też powinniśmy go stosować z zamiarem wyrzeźbienia brzucha. Łącząc zabiegi z udziałem pasa odchudzającego brzuch z codziennym treningiem możemy uzyskać naprawdę świetne efekty.

Pas odchudzający na brzuch
Pas odchudzający na brzuch / Gdzie kupić? Jaka cena? Sprawdź opinie w rankingu

Jaki pas odchudzający wybrać?

W sklepach znaleźć można cztery rodzaje pasów odchudzających na brzuch, z których każdy działa nieco inaczej. Są to: pas wibracyjny odchudzający, pas masująco-wibrujący, pas z funkcją sauny oraz neoprenowy pas odchudzający do ćwiczeń.

Pas wibracyjny odchudzający

Wibrujący pas odchudzający brzuch, dzięki wibracjom, wprowadza w ruch zewnętrzną partię tkanek mięśniowych. W ten sposób powoduje poprawę krążenia, wzrost temperatury działa i lepsze dotlenienie okolicy brzucha. Działanie takiego pasa można porównać do masażu rozmasowującego tkankę tłuszczową i powodującego na przemian napinanie i rozluźnianie mięśni. Podobnie jak mata wibracyjna do ćwiczeń.

Pas odchudzający masująco-wibrujący

Pasy masująco-wibracyjne to modele 2 w 1. Prócz wibracji, oferują również masaż wpływający doskonale na metabolizm komórkowy i rozluźnienie mięśni.

Pas odchudzający brzuch z funkcją sauny

Takie pasy wyszczuplające brzuch zapewniają nie tylko dużą ilość programów wibracji, ale także funkcję ogrzewania ciała. Dzięki niej w wybranym obszarze wzmaga się pocenie, co sprzyja szybszemu spalaniu tkanki tłuszczowej.

Jaki pas odchudzający na brzuch
Jaki pas odchudzający na brzuch wybrać i kupić? Przeczytaj opinie i sprawdź opinie

Pas odchudzający brzuch neoprenowy

Prosty pas wykonany z samego neoprenu to również świetny sposób na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Może być noszony zarówno podczas ćwiczeń, jak i na co dzień, w czasie wykonywania codziennych zajęć. Taki pas wyposażony jest w rzep, dzięki czemu można go dopasować idealnie do swojego ciała.

Co więcej, pas neoprenowy świetnie maskuje mankamenty sylwetki w okolicy talii.

Jak używać pasów odchudzających na brzuch?

Wszystkie pasy odchudzające na brzuch mają instrukcję obsługi, do której należy się ściśle stosować. Zwykle znajdziemy w niej informację, jak długo należy nosić taki pas oraz jak z niego korzystać.

W przypadku pasów wibracyjnych, masująco-wibracyjnych oraz pasów z funkcją sauny czas ten najczęściej nie powinien przekroczyć kilku-kilkunastu minut. Nazbyt długie ich noszenie może spowodować powstanie podrażnień i siniaków. Dotyczy to zwłaszcza trzeciego z wymienionych modeli.

Neoprenowe pasy na odchudzanie brzucha można nosić około godziny.

Czy pasy odchudzające działają?

Pas odchudzający na brzuch to doskonałe akcesorium, którego efekty działania można zauważyć jednak tylko wtedy, gdy będziemy go używać systematycznie. Co więcej, chociaż w miejscu talii będzie widać zauważalne zmiany (zarówno w kształcie, jak i na skórze), to jednak samo noszenie i stosowanie pasa nie sprawi, że schudniemy.

Tu potrzebna jest odpowiednia dieta i specjalnie dopasowane ćwiczenia odchudzające. Warto przy okazji pomyśleć o wsparciu takich akcesoriów jak gumy do ćwiczeń czy stepper skrętny, który wspomoże ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Odchudzający pas na brzuch a cellulit

Chociaż pasa odchudzającego na brzuch najczęściej używa się – jak mówi sama nazwa – do odchudzania, to efekty jego działania mogą nas zaskoczyć także na innym polu. Systematyczne stosowanie pasa powoduje ujędrnienie skóry, ponieważ masaż wibracyjny rozbija grudki tkanki tłuszczowej znajdujące się pod skórą.

Przeciwwskazania do stosowania odchudzających pasów wibracyjnych

Wszystkie urządzenia do masażu mają listę przeciwwskazań, z którą należy się przed użyciem bezwzględnie zapoznać (znajdziemy je na załączonej do pasa ulotce). Warto wiedzieć, że nie powinny ich stosować kobiety w ciąży, a także osoby z wszczepionym sztucznym rozrusznikiem serca (pas wibracyjny może go uszkodzić lub zaburzyć jego pracę).

Kilka dodatkowych rad związanych z użytkowaniem odchudzających pasów na brzuch

Masz zamiar kupić pas odchudzający brzuch i zastanawiasz się, co jeszcze warto wiedzieć na temat jego użytkowania? Mamy nadzieję, że poniższa lista takich spraw okaże się pomocna:

  1. Pas odchudzający brzuch można zakładać na bieliznę lub na gołą skórę.
  2. Można go nosić pod ubraniem.
  3. W zależności od obwodu pasa (i naszego obwodu!) można go stosować na okolice brzucha, ale także ud i bioder.
  4. Pas odchudzający brzuch trzeba systematycznie dezynfekować i czyścić.
  5. Nie można chodzić w pasie przez wiele godzin, ponieważ ogranicza on oddychanie skóry. Takie postępowanie może w ekstremalnych przypadkach doprowadzić do rozwoju drobnoustrojów.
Dobry Pas odchudzający na brzuch
Dobry Pas odchudzający na brzuch / Wybierz najlepszy dla siebie w naszym rankingu.

Cena pasów odchudzających

Tani, neoprenowy pas odchudzający na brzuch kupimy już za kilkanaście złotych. Zaawansowane technologicznie modele, z wieloma dodatkowymi funkcjami, osiągają cenę 800 złotych.

Gdzie kupić pas odchudzający? Producenci

Dobre pasy na odchudzanie brzucha oferują między innymi takie marki jak One Fitness, Toros-Group czy Athletic.

Opinie o pasach odchudzających

Jeśli chcesz dodać swoją opinię, udzielić rad lub wskazówek dotyczących zakupu albo użytkowania pasa odchudzającego, to świetnie! Zapraszamy do zamieszczania swoich uwag w sekcji komentarzy.

Ranking pasów odchudzających

Nadal szukasz najlepszego dla siebie modelu pasa wyszczuplającego na brzuch? W takim razie doskonałym pomysłem będzie zapoznanie się z naszym rankingiem. Znajdziesz w nim porównanie cen pasów, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Dajcie znać jaki pas odchudzający brzuch wybraliście dla siebie. Czekamy na opinie na forum.

1 opinia na forum “Pas odchudzający na brzuch”

  1. Miałam kiedyś pas odchudzający, taki tylko z neoprenu, i zakładałam go do ćwiczeń. Po godzinie mocnego treningu z takim pasem nawet gołym okiem było widać, że się jest chudszym. A te dodatkowe wibracje itp. mogą w sumie jeszcze chyba przyspieszyć efekt…

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum