Piłka do ćwiczeń 65 cm

Piłka do ćwiczeń 65 cm to niezwykle popularny sprzęt wykorzystywany podczas zajęć fitness. Zwłaszcza przez kobiety. Nic w tym dziwnego, gdyż akurat w tym przypadku jest to bardzo kobiecy rozmiar, odpowiadający parametrom, jakie zazwyczaj występują u pań. Taki gadżet niewątpliwie wpływa na poprawę naszego zdrowia. A także daje mnóstwo zabawy. Wykorzystać go można w wielu ćwiczeniach. Czy to na siłowni, jak i we własnym domu. A jej cena nie jest duża. Z pewnością każdy, kto choć raz jej użyje, zakocha się jednocześnie w jej łatwości użycia oraz trudności, przez to, że jest okrągła.

Warto więc zadań sobie pytanie, po co nam piłka do ćwiczeń 65 cm? Dlaczego dobrze ją kupić? Jakie korzyści nam oferuje? Na co szczególnie zwrócić uwagę? W jakich ćwiczeniach możemy ją wykorzystać? Jakie mięśnie może pobudzić do działanie? Czy na prawdę warto ją kupić, bo zobaczymy jakieś pozytywne dla zdrowia zmiany? Jeśli i Wy macie wiele pytań, u nas znajdziecie wiele odpowiedzi. Już teraz zapraszamy Was do lektury oraz do rankingu najlepszych!

Piłka do ćwiczeń 65 cm Ranking
Jaka Piłka do ćwiczeń 65 cm?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest piłka do ćwiczeń 65 cm?

Piłka do ćwiczeń 65 cm to dość duża piłka gimnastyczna, którą używamy podczas różnego rodzaju ćwiczeń. Stosowana jest podczas treningu fitness, stretchingu, czasem także przy ćwiczeniach siłowych, przede wszystkim idealna dla kobiet w ciąży. Często stosowana również przez fizjoterapeutów. Pozwala nam ogólnie polepszyć stan zdrowia i działa na różne partie mięśniowe. Pozwala nam pozbyć się niektórych dolegliwości, zwłaszcza pleców, czy też zwiększa zakres ruchu.

Piłka do ćwiczeń 65 cm
Piłka do ćwiczeń 65 cm / Ranking, opinie, cena

Dla kogo jest piłka do ćwiczeń 65 cm?

Piłka do ćwiczeń 65 cm to gadżet głównie polecany kobietom. Jeśli chodzi o rozmiar 65 cm, to jest to dedykowana wielkość paniom, które są wzrostu 165-1170 cm. To dla nich optymalny rozmiar, który sprawi, że będą mogły się dobrze utrzymać na niej i zastosować różnego rodzaju ćwiczenia. Szczególnie poleca się ją panią w ciąży, żeby choć trochę mogły się rozciągnąć i ułożyć dno macicy do porodu. Ale nie tylko, bo także kobiety nie będące w ciąży mogą poprzez regularne ćwiczenia pozbyć się różnych dolegliwości, rozciągnąć się, wzmocnić mięśni, a podczas rehabilitacji, także je odbudować.

Zobacz: Piłka gimnastyczna 65 cm

Jaką piłkę do ćwiczeń 65 cm wybrać i kupić?

Zanim zdecydujemy się na jakiś zakup, warto sprawdzić, która piłka do ćwiczeń 65 cm byłaby idealna dla nas. Bowiem mimo tego samego rozmiaru, dostępne są różne rodzaje i różne modele. Zatem dokładnie przejrzyjmy dostępne oferty. Przede wszystkim zwracając uwagę na te elementy:

  1. rodzaj,
  2. wygląd,
  3. ćwiczenia.

Rodzaje piłek do ćwiczeń 65 cm

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto zastanowić się nad rodzajem piłki do ćwiczeń 65 cm. Bowiem każda z nich może służyć innej aktywności. Oczywiście jest model uniwersalny, który pasuje do wszystkiego. To klasyczny wzór, gładki, o różnych kolorach. Zwykle wykonana jest z tworzywa PCV, dzięki któremu jest ona antypoślizgowa i wytrzymała na ciężar. Oczywiście im grubsza będzie ta guma, tym będzie bardziej wytrzymała piłka do ćwiczeń 65 cm.

Innym rodzajem jest materiał piankowy. Głównie przeznaczony do ćwiczeń ABS, gdyż ciało wtedy świetnie współpracuje z elastyczną pianką. I jest mniej podatna na przebicia. A nawet, jeśli zdarzyło by się np. jakieś przebicie, wtedy powietrze ulatuje bardzo powoli. W skrócie mówiąc, ten rodzaj materiału pozwala nam zminimalizować ryzyko upadku.

Kolejna to piłka do ćwiczeń 65 cm, która posiada wypustki oraz uchwyty. W ten sposób jeszcze lepiej działamy na niektóre partie ciała. Co pozwala nam nad nimi pracować. Zwłaszcza są to wypustki nazywane kolcami, które mają działanie relaksujące, masujące. Oznacza to, że mogą zmniejszyć nasze bóle np. pleców, lędźwi, itd. A większe (dłuższe) uchwyty, pozwalają nam „jeździć” i skakać (podskakiwać) na piłce. Co może też być bardzo przydatne podczas stretchingu.

Jaka piłka do ćwiczeń 65 cm
Jaka piłka do ćwiczeń 65 cm wybrać? – cena, opinie, ranking

Wygląd piłki do ćwiczeń 65 cm

Następnym punktem jest wygląd piłki do ćwiczeń 65 cm. A dokładniej chodzi o kolorystykę, która pozwoli nam dopasować nasz nowy gadżet do naszych upodobań. Dostępne są tradycyjne kolory, jak czarna, niebieska, fioletowa czy pomarańczowa, a także różowa. Ale dostępne są też kolory matowe czy metaliczne. I coś o czym wspominaliśmy nieco wyżej, czyli wypustki oraz gładkie.

Sparwdź też: Mata na kręgosłup z kolcami

Ćwiczenia z piłką do ćwiczeń 65 cm

Ostatnim elementem są różne ćwiczenia, które możemy ćwiczyć dzięki piłce do ćwiczeń 65 cm. Tak na prawdę jest ich wiele, nawet posiadając jedną piłkę. Zatem to plus, gdyż nie musimy wydawać pieniędzy na różne dodatki i nie zajmują nam one wtedy w domu dużo miejsca. Choć na piłce znane są ćwiczenia z rozciągana podczas stretchingu. To także wykorzystujemy ją do ćwiczeń tradycyjnych np. na mięśnie brzucha, poprzez popularne brzuszki. Możemy wykonać trening na kręgosłup. szyję, lędźwie, ręce, nogi, brzuch. Pomaga nam w poprawie koncentracji i koordynacji. Często musimy się nauczyć na niej zachować równowagę. W ćwiczeniach siłowych sprawdza się, jako gadżet do robienia pompek, przysiadów.

Najlepsza piłka do ćwiczeń 65 cm

Najlepsza piłka do ćwiczeń 65 cm to taka, która jest do nas dopasowana, wybraliśmy odpowiedni rodzaj, które pozwoli wykonać nam dane ćwiczenia rozwijające naszą sprawność ruchową. Przede wszystkim powinna być wykonana z mocnego materiału, który wytrzyma naszą masę ciała. W zestawie powinna być dołączona pompka, która pozwoli nam zachować jej odpowiednią jakość oraz elastyczność. Co ciekawe dostępnych jest wiele kolorów, co jest ważne dla wielu pań.

Gdzie kupić piłkę do ćwiczeń 65 cm?

Dobra piłka do ćwiczeń 65 cm dostępna jest w wielu sklepach stacjonarnych, choćby sportowych, marketach z akcesoriami dla sportowców, a nawet w dyskontach. Tu zwykle możemy skorzystać z porad pracownika sklepu, na żywo porównać dostępne modele. Choć i w internecie czeka na nas bardzo duży wybór.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczają się: Decathlon, John Gym, Sortvida, GymBean, inSportline i inni.

Najlepsza piłka do ćwiczeń 65 cm
Najlepsza piłka do ćwiczeń 65 cm

Cena piłki do ćwiczeń 65 cm

Dobra piłka do ćwiczeń 65 cm wcale nie musi kosztować wiele. Przede wszystkim zależy to od takich czynników jak producent, jakość, rodzaj, materiał wykonania, itd. Zaczynając od najtańszych modeli, zwykle zapłacimy średnio 20 zł. Z kolei za najdroższe będzie to już nawet do 80 zł.

Polecamy: Mata z kolcami do masażu

Piłka do ćwiczeń 65 cm – opinie

Waszym zdaniek co daje nam piłka do ćwiczeń 65 cm? Dlaczego uważacie, że warto ją kupić? Czym się wyróżnia? Jakie korzyści przynosi? W jakiej cenie i od jakiego producenta? Co Wy polecacie? Który model? Jaki rodzaj? I dlaczego? Do jakich ćwiczeń chętnie wykorzystujecie? Kiedy chętnie z niej korzystacie? Jaka powinna być? Jakie mieć cechy? Zalety i wady według Was? Na Wasze opinie czekamy z niecierpliwością w sekcji komentarzy!

Piłka do ćwiczeń 65 cm / Ranking najlepszych

Wiele kobiet chętnie wybiera się na siłownie, czy też ćwiczy w domu. Jednak do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, nawet wielofunkcyjny. Taki znajdziecie w naszym rankingu najlepszych piłek do ćwiczeń 65 cm. Zobaczcie sami, co warto kupić i dlaczego? Pełen opis produktu oraz aktualna cena polecanych piłek w jednym miejscu. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum