Piłka gimnastyczna 65 cm

Piłka gimnastyczna 65 cm to chętnie wybierany sprzęt do ćwiczeń czy to podczas zajęć na siłowni, ale ostatnimi czasy także w domu. Udowodniono jego korzystny w wpływ na nasz organizm przy jednoczesnym braku specjalnych wymagań. Tak na prawdę może z niej korzystać każdy, kto chce zadbać o własne zdrowie. Świetnie poradzi sobie z wieloma schorzeniami i co ważne nie musimy nawet wychodzić z domu. Miejsca też nie zajmuje wiele, można ją łatwo schować. Po prostu zyskuje coraz to więcej damskich miłośniczek lekkiej aktywności. Także kobiety w ciąży ją stosują. Dlatego warto zapoznać się z ofertami i wybrać także taki gadżet dla siebie.

Zatem jaka piłka gimnastyczna 65 cm jest odpowiednia i dla kogo? Kiedy chcemy wrócić do formy, zapytajmy siebie, jak szybko potrzebny nam jest efekt i jaki. Ten gadżet bardziej sprawdza się przy stretchingu i ćwiczeniach siłowych. Pobudza nasze mięśnie do pracy. Więc co jest ważne? Na co zwrócić uwagę? Czym się charakteryzują? Czy warto ją kupować? Odpowiedzi na nurtujące Was pytania znajdziecie poniżej, w naszym najnowszym poradniku. Już teraz zapraszamy Was do lektury, do rankingu najlepszych a także do sekcji komentarzy!

Piłka gimnastyczna 65 cm Ranking
Jaka Piłka gimnastyczna 65 cm?
Ranking najlepszych >>>

Czym się wyróżnia piłka gimnastyczna 65 cm?

Piłka gimnastyczna 65 cm świetnie sprawdzi się podczas treningu fitness, stretchingu czy nawet ćwiczeń siłowych. Wielu fizjoterapeutów również ją stosuje w codziennych ćwiczeniach ze swoimi pacjentami. Praca z taką piłką (szczególnie regularne ćwiczenia) pozwoli nam pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości, zwłaszcza pleców, zwiększy nasz zakres ruchu czy zwyczajnie uelastyczni nasze mięśnie.

Piłka gimnastyczna 65 cm
Piłka gimnastyczna 65 cm / Ranking, opinie i cena

Dla kogo piłka gimnastyczna 65 cm ?

Piłka gimnastyczna 65 cm to idealny gadżet szczególnie dla kobiet, także tych w ciąży. Z piłką można wymyślić wiele świetnych ćwiczeń. W przypadku tego rozmiaru zalecany jest on kobietom o wzroście 165-175 cm. To optymalny rozmiar, a z tym gadżetem ćwiczenia sprawdzą się np. na schorzenia kręgosłupa, przy ćwiczeniach na rozciąganie. Pomaga się zrelaksować, urozmaici nam inne ćwiczenia, choćby zwykłe brzuszki. Pomaga też w rehabilitacji, przy odbudowie mięśni. Ma wiele zastosowań.

Polecamy: Mata na kręgosłup z kolcami

Jaką piłkę gimnastyczną 65 cm wybrać i kupić?

Dobra piłka gimnastyczna 65 cm to podstawa udanego treningu. Powinna cechować się jakości, choć uwagę powinniśmy zwrócić też na inne elementy. Tym bardziej, że jest wiele różnych modeli dostępnych w sklepach. Skoro już wiemy, że jest to piłka przeznaczona dla danego przedziału wzrostowego, co jeszcze musimy wiedzieć? Podczas zakupu na pewno ważne są te cechy:

  • rodzaje,
  • wygląd,
  • ćwiczenia.

Rodzaje piłek gimnastycznych 65 cm

Swój wybór zacznijmy od zapoznania się z rodzajem piłek gimnastycznych 65 cm. Przede wszystkim warto wspomnieć, że wiele z nich może być używanych do różnych aktywności. Jedna z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych jest piłka gimnastyczna 65 cm klasyczna. Jest okrągła, dostępna w wielu kolorach. Zwykle wykonana z tworzywa PCV, który wykazuje się dużymi właściwościami antypoślizgowymi. A także jest wytrzymały. Oczywiście do wyboru mamy też różne rodzaje grubości gumy. Im będzie ona grubsza tym mamy mniej obaw o złapanie dziury.

Inna piłka gimnastyczna 65 cm może być wykonana z pianki do ćwiczeń ABS. Ten rodzaj jest bardzo podobny do klasycznych, jednak są wykonane z bardzo elastycznej pianki. A to sprawia, że są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przebicie. Warto też dodać, że gdyby jednak nastąpiło jakieś uszkodzenie, to powietrze ucieka z niej bardzo powoli, więc bez obaw, nie musimy martwić się o bolesny upadek. Ten materiał minimalizuje nam ryzyko upadku. Jest więc znacznie bardziej bezpieczną alternatywą do klasycznych piłek.

Piłka gimnastyczna 65 cm może też posiadać wypustki lub uchwyty które ułatwią nam pewne partie ćwiczeń. Wypustki mogą mieć działanie masujące, czyli też relaksujące. Powodują zmniejszenie bólu np. pleców. Z kolei uchwyty pozwalają nam w łatwy sposób przenieść piłkę, ale też świetnie sprawdzą się przy podskakiwaniu na niej.

Jaka piłka gimnastyczna 65 cm
Jaka piłka gimnastyczna 65 cm ? – Cena, opinie oraz ranking

Ostatnim rodzajem jest rzadko stosowana na co dzień piłka gimnastyczna 65 cm „fasolka”. Ten rodzaj ma podłużny kształt właśnie o wielkości 65 cm i może być z wypustkami lub bez. Stosowana jest najczęściej w rehabilitacji.

Wygląd piłki gimnastycznej 65 cm

Piłka gimnastyczna 65 cm jest dostępna w wielu kolorach. To pozwoli nam dopasować ją taką, jaka będzie pasować do naszego wnętrza, stylu czy po prostu wybierzemy ulubiony kolor. Zwykle są to tradycyjne kolory, takie jak czarny, niebieski, ale może to być też fioletowy, pomarańczowy, różowy, czy szary. I mogą być one świecące lub matowe, gładkie lub z wypukleniami.

Co można ćwiczyć na piłce gimnastycznej 65 cm?

Dobra piłka gimnastyczna 65 cm daje nam wiele możliwości, przede wszystkim jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń, na jakie możemy sobie pozwolić. To nie tylko rozciąganie, ten gadżet pomoże nam w wielu partiach mięśni. Chociażby przy tradycyjnych brzuszkach, ale też trening kręgosłupa, trening równowagi. Piłka może też posłużyć do ćwiczeń mięśni nóg oraz pośladów. To wiąże się choćby z wykonywaniem pompek, unoszeniem tłowia i wiele innych ćwiczeń.

Zobacz też: Piłka rehabilitacyjna z kolcami

Najlepsza piłka gimnastyczna 65 cm

Najlepsza piłka gimnastyczna 65 cm to ta, która pozwala nam swobodnie się poczuć, ma działanie prozdrowotne. Jest wykonana z dobrej jakości materiałów. wytrzymałych, które utrzymają nas. Do tego jest wiele różnych kolorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W zestawie powinna być dołączona pompka, która pozwoli nam napompować piłkę w dowolnym momencie.

Gdzie kupić piłkę gimnastyczną 65 cm?

Dobra piłka gimnastyczna 65 cm jest do kupienia z pewnością przez internet, ale możemy też pokusić się o zakupy w sklepie stacjonarnym, choćby z gadżetami sportowymi, w dużych marketach czy dyskontach, a także na siłowniach. Do znanych producentów możemy zaliczyć: GymBean, inSPORTline, Decathlon, Sportvida, Meteor, John Gym oraz inni.

Najlepsza piłka gimnastyczna 65 cm
Najlepsza piłka gimnastyczna 65 cm

Cena piłki gimnastycznej 65 cm

Dobra piłka gimnastyczna 65 cm wcale nie kosztuje wiele. Oczywiście są różne przedziały cenowe, jednak nie są one tak duże, jak w przypadku innych sprzętów sportowych. Najtańsze modele to już koszt rzędu trochę ponad 20 zł. Z kolei najdroższe będą sięgać około 80 zł.

Sprawdź: Podwójne piłki do masażu

Piłka gimnastyczna 65 cm – opinie

Jaka piłka gimnastyczna 65 cm jest najlepsza Waszym zdaniem? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Czym się wyróżniają? Do jakich ćwiczeń warto je stosować? Kiedy Wy najczęściej jej używacie i jak często? Co Wam się w niej podoba? Jesteście zadowoleni czy jednak coś jest na minus? Co z jakością? Czy w każdym zestawie jest pompka? Co na to wszystko powiecie? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Piłka gimnastyczna 65 cm / Ranking najlepszych

Wielu z nas dba teraz o swoją formę, jest moda na prozdrowotny styl życia. Dla osób, które spokojnie chcą wejść nowe hobby i nowy styl życia, polecamy sprawdzić nasz ranking najlepszych piłek gimnastycznych 65 cm. W tym zestawieniu wiele polecanych modeli, sprawdzonych wraz z opisem i ceną. Zobaczcie, co warto kupić! Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dodaj opinie na forum