Podwójne piłki do masażu

Podwójne piłki do masażu stosunkowo niedawno pojawiły się na polskim rynku i od razu zawojowały siłownie, zarówno te ogólnodostępne, jak i domowe. Ten niewielki przyrząd doskonale nadaje się do rozmasowywania spiętych mięśni, dzięki czemu wykorzystuje się go zarówno w masażach po treningu, jak i w rehabilitacji.

Jak wyglądają takie piłki, z czego są wykonane i jak je stosować?

Na te, a także na wiele innych pytań, znajdziecie tu szczegółowe odpowiedzi. Jeśli masz problem z rozluźnieniem mięśni po treningu lub też cierpisz na bóle kręgosłupa, być może podwójne piłki do masażu okażą się prawdziwym wybawieniem.

Podwójne piłki do masażu Ranking
Jakie Podwójne piłki do masażu?
Ranking najlepszych >>>

Czym są podwójne piłki do masażu?

Podwójne piłki do masażu, nazywane także duo ball, dual ball czy też double ball, to przyrząd do masażu w kształcie dwóch połączonych ze sobą kul. W sklepach znajdziemy modele o różnej twardości i wielkości, dzięki czemu można je wybrać stosownie do swoich potrzeb.

Zwężenie, które znajduje się pomiędzy kulami, idealnie dopasowuje się do linii kręgosłupa, a kule masują położone wzdłuż niego mięśnie.

Podwójne piłki do masażu
Podwójne piłki do masażu / Porównaj ceny, przeczytaj opinie i zobacz nasz ranking

Jakie części ciała można masować podwójną piłką?

Podwójne piłki do masażu, choć najczęściej wykorzystywane do masażu pleców ze względu na swój kształt, świetnie nadają się również do masowania innych części ciała: stóp, pleców, ramion, rąk, talii, nóg czy szyi. Dodajmy przy tym, że masaże z użyciem duo ball mogą być wykonywane samodzielnie lub też przez inną osobę.

Masaż powięzi podwójnymi piłkami

Podwójne piłki do masażu chętnie wykorzystywane są do masażu powięzi. Dają one rozluźnienie po intensywnych treningach, a także przynoszą ulgę w różnych dolegliwościach bólowych.

Efekty działania masaży z użyciem piłek duo ball

Masaż podwójnymi piłkami wskazany jest przy bólach, jak również u zawodników różnych dyscyplin sportowych, jako sposób na rozluźnienie splotów mięśniowych, zmniejszenie napięcia mięśni i przyspieszenie regeneracji.

Jak to działa?

Mięśnie po treningu są najczęściej obolałe i mało mobilne, z kolei do dobrej regeneracji potrzeba tlenu, wody i substancji odżywczych. Jeśli ograniczymy ruch po treningu, zmniejszamy uczucie bólu, ale jednocześnie ograniczamy ukrwienie tkanek. Jeśli chcemy odwrócić ten proces, warto wykorzystać do tego celu piłeczkę dual ball. Ucisk wywierany przez piłeczki do masażu poprawia dopływ krwi z tlenem, wodą i substancjami odżywczymi, przyspieszając regenerację mięśni.

Co więcej, możemy liczyć na szybsze pozbycie się zakwasów.

Jakie podwójne piłki do masażu
Jakie podwójne piłki do masażu wybrać i kupić? Porównaj ceny w rankingu

Jakie podwójne piłki do masażu wybrać i kupić?

Podwójne piłki do masażu wykonane są najczęściej z materiału kauczukopodobnego TPE, tworzywa PVC lub z silikonu. Są one twarde i odporne na zgniatanie. Nie rozpłaszczą się nawet pod wpływem nacisku ciężaru całego ciała. Siłę nacisku piłeczkami można regulować siłą, z jaką na nie naciskamy, jednak można również położyć je na miękkim podłożu, na przykład na materacu, dzięki czemu odczuwalny nacisk będzie delikatniejszy.

Rodzaje podwójnych piłek do masażu

Podwójne piłki do masażu mogą mieć różne wielkości i różną długość. Najbardziej popularne modele mają kulki o średnicy 8 lub 16 cm i długość (odpowiednio) 12 i 24 cm. Piłki te mogą mieć wykończenie gładkie, chropowate lub z wypustkami. Poszczególne modele dostępne w sklepach różnią się między sobą także twardością.

Dobrym rozwiązaniem na początek będzie zakup zestawu dual ball zawierającego piłki o różnej twardości, które można dobrać odpowiednio do potrzeb i do danej sytuacji.

Jak stosować podwójne piłki do masażu?

Piłki duo ball można stosować, trzymając je w ręce lub też umieszczając pomiędzy ciałem a podłożem (podłogą, jeśli nacisk ma być większy, albo ścianą, jeśli zależy nam na mniejszym nacisku).

Najpopularniejsze rodzaje masażu to:

  1. Statyczne rozluźnienie punktu spustowego, które polega na przykładaniu piłeczki do bolącego miejsca i naciskaniu go do zmniejszenia uczucia bólu przez 40 sekund,
  2. Głęboki automasaż, czyli rolowanie na wałku. Przyciskamy piłeczkę do masowanej okolicy i przesuwamy ją powoli wzdłuż napiętych mięśni. Czynność tę powtarzamy kilkukrotnie.

Przykład?

Jeśli chcemy rozluźnić podeszwę stopy przy użyciu pierwszej metody, staramy się znaleźć najbardziej bolesny punkt, przyciskając piłeczkę do podłoża. Utrzymujemy nacisk piłeczki przez około 40 sekund lub do złagodzenia bólu. Z kolei przy użyciu drugiej metody stawiamy stopę na piłeczce i dociskamy tak, by poczuć wyraźny (ale do zniesienia) ból. Po chwili oswojenia się z nim przesuwamy stopę powoli, naprzemiennie w przód i w tył. Czynność powtarzamy kilkakrotnie.

Zobacz jak i jakie ćwiczenia można wykonać z podwójną piłką do masażu:

Jeszcze o sposobach wykorzystania podwójnych piłek do masażu

Jeśli masz trudność z określeniem, jaki ból powinieneś/powinnaś czuć, wyobraź sobie, że najlżejszy odczuwalny ból to 1, a najsilniejszy to 10. Nacisk, jaki trzeba dobrać podczas rozluźniania mięśni z użyciem podwójnych piłek do masażu, to 7-8. Obowiązuje tu zasada „co za dużo, to niezdrowo”.

Użycie zbyt mocnego bodźca może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego, czyli jeszcze większe napięcie mięśnia.

Podwójna piłka co ćwiczenia
Podwójna piłka co ćwiczenia / Cena, opinie i ranking

Cena podwójnych piłek do masażu

Tanie podwójne piłki do masażu można kupić już za 30 złotych. Cena najdroższych sięga 180 złotych.

Gdzie kupić podwójne piłki do masażu? Producenci

Piłki do masażu duo ball mają w swojej ofercie między innymi tacy producenci jak 4FIZJO, EPP, Crivit, Qmed, SMJ sport czy Aptonia.

Opinie o podwójnych piłkach do masażu

Używałaś/używałeś już piłek do masażu i masz w tym zakresie doświadczenie? A może używasz ich obecnie? W każdym z tych przypadków zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami w sekcji komentarzy. Nic tak nie pomaga w wyborze najlepszego sprzętu, jak porada lub wskazówka innych użytkowników, dlatego gorąco zachęcamy do dyskusji!

Ranking podwójnych piłek do masażu

Wybór podwójnych piłek do masażu na polskim rynku jest ogromny. Jeśli szukałaś/szukałeś już wszędzie i nadal zastanawiasz się, jakie piłki wybrać i kupić, to najwyższa pora zajrzeć do naszego rankingu. Znajdziesz w nim zestawienie najchętniej obecnie kupowanych piłek do masażu oraz porównanie cen u poszczególnych sprzedawców internetowych.

A Wy jakie podwójne piłki do masaży wybraliście? Jakie ćwiczenia z nimi robicie? Czekamy na opinie na forum.

2 opinie na forum “Podwójne piłki do masażu”

  1. Fajnie że opisaliście o duoball jak używać. Na początek się przyda. Nie znałam tego przyrządu, a z bólami kręgosłupa borykam sie już jakiś czas. Podwojna pilke do masazu Decathlon – warto od nich kupić, czy szukać innego producenta?

    Odpowiedz
  2. Podwójne piłki do masażu są świetne zwłaszcza do masażu wzdłuż kręgosłupa, po ćwiczeniach, ale też jak się długo siedzi na przykład przy komputerze w pracy.

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum