Rękawiczki do ćwiczeń na drążku

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku to dość kontrowersyjny sprzęt sportowy. Niektórzy twierdzą, że skóra powinna się przyzwyczaić do ciągłego nacisku, jaki ma miejsce podczas podciągania się na drążku. Inni z kolei twierdzą, że rękawiczki nie tylko chronią skórę, ale również wspomagają same ćwiczenia. Jak jest naprawdę? Rękawiczki treningowe poprawiają przyczepność, stabilizują dłoń i sprawiają, że możemy skupić się na ćwiczeniach, zamiast na przykład na ślizgających się na drążku rękach, czy też bolących obtarciach czy pęcherzach.

Co więcej, warto zwrócić uwagę, że rękawiczki do ćwiczeń na drążku można zauważyć na rękach wielu profesjonalistów, co przecież jest znaczące. Jak to więc jest z tymi rękawiczkami?

Jesteśmy przekonani, że poniższy artykuł pomoże udzielić odpowiedzi na to pytanie!

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku Ranking
Jakie Rękawiczki do ćwiczeń na drążku?
Ranking najlepszych >>>

Czy warto kupować rękawiczki do ćwiczeń na drążku?

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku zapewniają nie tylko bardziej efektywny, ale również bezpieczniejszy trening. Nietrudno przecież o wyślizgnięcie się drążka czy sztangi z rąk, kiedy są spocone podczas ćwiczeń. Rękawiczki do ćwiczeń na drążku skutecznie chronią skórę rąk przed obtarciami i powstawaniem pęcherzy. Gwarantują też amortyzację i przeciwdziałają ślizganiu się rąk na drążku lub sztandze.

Warto tu zaznaczyć, że o ile wiele osób trenujących fitness czy też podnoszących ciężary może rezygnować z rękawiczek (zwłaszcza, jeśli ich dłonie przyzwyczajone są już do podnoszenia hantli i unosów na drążku), o tyle na przykład w przypadku osób uprawiających kalistenikę, ta opcja może już nie wchodzić w rachubę.

Warto tu jeszcze zaznaczyć, że większość rękawiczek do ćwiczeń na drążku można również wykorzystywać na przykład podczas jazdy na rowerze.

W dodatku można je idealnie dopasować!

Rękawice do ćwiczeń na drążku
Rękawice do ćwiczeń na drążku / Jakie najlepsze? Które wybrać? Ranking, cena i opinie siłaczy ; )

Zobacz też jaka skakanka do ćwiczeń jest najlepsza.

Jakie rękawiczki do ćwiczeń na drążku wybrać? Rozmiary

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku to modele z odkrytymi palcami (najczęściej) lub też z palcami zamkniętymi, a dostępne są zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Co więcej, oferowane są one w wielu rozmiarach, dlatego z pewnością każdy może dobrać wielkość i kształt rękawiczek, które będą dla niego idealne (tym bardziej, że ułatwia to zapięcie na pasek z rzepem). Dodajmy tu jeszcze, że większość producentów rękawiczek do ćwiczeń na drążku oferuje modele w rozmiarach S, M, L i XL.

Tyle o rozmiarach.

Warto też wiedzieć, z jakich materiałów tworzone są rękawiczki treningowe.

Z jakich materiałów wykonuje się rękawiczki do ćwiczeń na drążku?

Wśród rękawiczek do ćwiczeń na drążku znajdziemy modele wykonane z lycry lub też z naturalnej skóry (zamszu, nubuku).

Zobaczmy, czym się różnią:

  • Rękawiczki do ćwiczeń na drążku wykonane ze skóry są droższe, jednak również bardziej wytrzymałe. Skóra mniej się w nich poci i zapewniają doskonałą przyczepność.
  • Rękawiczki do ćwiczeń na drążku wykonane z lycry są tańsze i zawierają specjalną warstwę antypoślizgową, która zapobiega bezpośredniej styczności skóry z drążkiem lub sztangą.

Specjalne otwory po zewnętrznej stronie pozwalają na odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Jak to zwykle bywa w przypadku zakupu akcesoriów służących do uprawiania sportu, diabeł tkwi w szczegółach.

I o nich warto również powiedzieć w tym miejscu kilka słów.

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku
Rękawiczki do ćwiczeń na drążku / Jakie wybrać? Cena, opinie i ranking

Zobacz też jak działa ekspander gumowy.

Szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując rękawiczki do ćwiczeń na drążku

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku mogą zawierać różnego rodzaju ulepszenia, które ostatecznie zwykle decydują o tym, czy wybierzemy i kupimy dany model, czy też nie. Warto zwrócić szczególną uwagę na anatomicznie dopasowane wyściełanie na spodzie, które pozwoli na idealne dopasowanie się do dłoni. Na dobre dopasowanie wpływa też rodzaj zapięcia – w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem są rzepy, które z pewnością nie odepną się niespodziewanie w czasie ćwiczeń, a przy tym pozwalają na swobodne dopasowanie wielkości rękawiczki do dłoni.

Jakie jeszcze detale wpływają na jakość rękawiczek do ćwiczeń na drążku?

  1. Wsparcie dłoni i stawów poprzez zastosowanie wytrzymałej taśmy, tłumiącej wstrząsy i chroniącej przed ewentualnymi kontuzjami.
  2. Dodatkowe wzmocnienie na dłoni i kciuku.
  3. Optymalna wentylacja podczas ćwiczeń, którą zapewnia na przykład laserowo wykonana siateczka lub też teksturowana, wytrzymała tkanina w części grzbietowej.
  4. Poprzeczne uchwyty na palcach, które ułatwiają zdejmowanie rękawiczek po zakończonym treningu.
  5. Innowacyjna technologia CoolSwitch, odprowadzająca ciepło od skóry.
  6. Pasek stabilizujący staw, zapinany wokół nadgarstka (to doskonała opcja dla ciężarowców).

Gdzie kupić rękawiczki do ćwiczeń na drążku? Producenci

Dobre rękawiczki do ćwiczeń na drążku oferują między innymi tacy producenci sprzętu sportowego, jak Under Armour, Power-System, Trec, Intersport, Reebok, Nike, Bushido.

Jakie Rękawiczki do ćwiczeń na drążku
Jakie Rękawiczki do ćwiczeń na drążku

Cena rękawiczek do ćwiczeń na drążku

Cena rękawiczek treningowych, jak w w przypadku niemal każdego rodzaju wyposażenia sportowego, może być bardzo zróżnicowana. Najtańsze modele kupimy już za około 30 złotych, natomiast cena najdroższych sięga 700 złotych.

Sprawdź też jak wybrać najlepsze uchwyty do robienia pompek.

Opinie o rękawiczkach do ćwiczeń na drążku

Stosowałaś/stosowałeś lub stosujesz obecnie rękawiczki do ćwiczeń na drążku? Jakie są twoje opinie na ich temat? Możesz je polecić, czy też wręcz przeciwnie, stanowczo być je odradziła/odradził? Uważasz, że lepiej przeboleć odciski lub pęcherze i poczekać, aż skóra przyzwyczai się do ciągłego nacisku, czy też według Ciebie rękawiczki do ćwiczeń na drążku to nieodłączna część sprzętu sportowego? Jeśli masz ochotę podzielić się swoją opinią, to zapraszamy do sekcji komentarzy, gdzie można zamieszczać swoje spostrzeżenia i wskazówki dotyczące rękawiczek do ćwiczeń na drążku.

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku / Ranking najlepszych

Przejrzałaś/przejrzałeś już wiele modeli rękawiczek treningowych? Przeczytałaś/przeczytałeś artykuł i nadal zastanawiasz się, jaki model wybrać i kupić? W takim razie najwyższa pora zajrzeć do naszego rankingu rękawiczek do ćwiczeń na drążku! Znajdziesz w nim zestawienie modeli, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących, a do tego w wygodny sposób porównasz w nim ceny i dane techniczne.

Dodaj opinie na forum