Rower stacjonarny do 150 kg

Rower stacjonarny do 150 kg to sprzęt sportowy, który pozwala na wykonywanie systematycznych treningów bez względu na panującą na zewnątrz aurę. Dzięki temu, że jest przez cały czas dostępny, świetnie wpływa na motywację. Wystarczy przebrać się w wygodną, sportową odzież i wsiąść na rower. Przy mniej intensywnych ćwiczeniach nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym samym czasie oglądać na przykład film lub program w telewizji.

Jak wybrać najlepszy rower stacjonarny do 150 kg? Na jakie parametry i funkcje zwrócić uwagę?

Rower stacjonarny do 150 kg Ranking
Jaki Rower stacjonarny do 150 kg?
Ranking najlepszych >>>

Rodzaje rowerów stacjonarnych do 150 kg

Rowery stacjonarne do 150 kg możemy przede wszystkim podzielić ze względu na zastosowany w nich mechanizm hamujący. Odpowiada on za komfort użytkowania, to jest stabilność i płynność jazdy. Wśród rowerów stacjonarnych do 150 kg wyróżniamy więc przede wszystkim modele magnetyczne, elektromagnetyczne oraz mechaniczne.

Zobaczmy, czym różnią się rowery stacjonarne do 150 kg wyposażone w różne mechanizmy hamujące.

Rower stacjonarny do 150 kg / Cena i Opinie / Jaki wybrać? Ranking najlepszych

Magnetyczny rower stacjonarny do 150 kg

Rower treningowy magnetyczny to sprzęt, w którym regulacja oporu odbywa się poprzez hamulec magnetyczny, który pozwala na bardzo precyzyjne ustawienia. To model, który cicho pracuje, co z pewnością docenią osoby mieszkające z innymi domownikami. Dużym plusem magnetycznych rowerów stacjonarnych do 150 kg jest ich mała awaryjność, choć w przypadku usterki zwykle konieczne jest korzystanie z serwisu. Takie urządzenia są droższe od swoich mechanicznych odpowiedników, a jednocześnie tańsze od modeli elektromagnetycznych.

Zobacz też jaki rowerek stacjonarny do 500 zł wybrać?

Elektromagnetyczny rower stacjonarny do 150 kg

Takie urządzenie działa zwykle podobnie jak rower magnetyczny z tą różnicą, że jest wyposażony w dodatkowy mikroprocesor regulujący siłę oporu. Treningi wykonywane na rowerze elektromagnetycznym są bardzo płynne i komfortowe. Podobnie jak w przypadku rowerów magnetycznych modele elektromagnetyczne nie generują hałasu podczas użytkowania. Uznaje się je wręcz za bezszelestne. Kolejną cechą, jaka łączy magnetyczne i elektromagnetyczne rowery stacjonarne do 150 kg jest ich mała awaryjność, a także konieczność wezwania serwisu w przypadku większości usterek.

Mechaniczny rower stacjonarny do 150 kg

Rowery te wyposażone są w taśmy lub rolki, które służą do regulacji oporu podczas jazdy. Mało skomplikowana budowa mechanicznych rowerów stacjonarnych do 150 kg sprawia, że większość ewentualnych usterek można w nich naprawić samodzielnie. Trening wykonywany na takim rowerze generuje dość duży hałas.

Spinningowy rower stacjonarny do 150 kg

Rower spinningowy zasługuje tutaj na szczególną uwagę, ponieważ w ostatnim czasie treningi wykonywane na takim sprzęcie zyskują coraz większą popularność. I nic dziwnego! Wyzwalają mnóstwo energii, a przy tym świetnie wpływają na sylwetkę i pomagają zgubić zbędne kilogramy. Podczas ćwiczeń na rowerku spinningowym przyjmuje się mocno pochyloną pozycję (podobną jak w przypadku drogowych rowerów wyczynowych). Taki sprzęt sportowy jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych sportowców.

Jaki Rower stacjonarny do 150 kg
Jaki Rower stacjonarny do 150 kg najlepszy? Ranking, opinie i cena

Jaki rower stacjonarny do 150 kg wybrać?

W sklepach znajdziemy obecnie rowery stacjonarne do 150 kg poziome i pionowe. Ten pierwszy rodzaj doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, które na co dzień dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, a także dla osób pragnących odciążyć kręgosłup podczas treningu. Na rowerze poziomym przyjmuje się pozycję półleżącą, a na pionowym przyjmujemy pozycję podobną jak w przypadku zwykłego roweru.

Rozmiary rowerów stacjonarnych do 150 kg

Wybierając sprzęty sportowe do domu, zwykle bierzemy pod uwagę ich rozmiar i nie inaczej będzie w przypadku roweru stacjonarnego do 150 kg. W końcu takie rowery to jedne z największych domowych urządzeń treningowych. Wielu producentów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje rowery składane, które po zakończonym treningu można złożyć i schować, na przykład do szafy. Dodajmy tu jeszcze, że rowery stacjonarne do 150 kg będą ciężkie ze względu na wymagane w tym wypadku ciężkie koło zamachowe.

Zakres regulacji siły oporu w rowerach stacjonarnych do 150 kg

Rowery stacjonarne do 150 kg pozwalają zwykle na regulację od 8 do nawet 40 stopni. Szerszy zakres regulacji to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób początkujących. Czterdziestostopniowa regulacja daje duże pole do manewru i pozwala na idealne dostosowanie oporu do kondycji ćwiczącej osoby.

Regulacja kierownicy i siodełka w rowerach stacjonarnych do 150 kg

Rowery stacjonarne do 150 kg pozwalają na regulację zarówno wysokości siodełka, jak i kąta nachylenia kierownicy. Dzięki temu na takim sprzęcie mogą z powodzeniem trenować zarówno bardzo niskie, jak i bardzo wysokie osoby.

Jak wybrać najlepszy rower stacjonarny do domu?

Dodatkowe funkcje w rowerach stacjonarnych do 150 kg

Jak na nowoczesne sprzęty sportowe przystało, również w rowerach stacjonarnych znajdziemy wiele funkcji, dzięki którym korzystanie z tych urządzeń jest nie tylko bardziej komfortowe, ale również pozwala na lepszą kontrolę nad przebiegiem i wynikami treningów.

A oto kilka przykładów takich udogodnień:

  • Pomiar parametrów treningu (czas trwania, dystans, prędkość, a także tętno użytkownika),
  • Wybór programów treningowych,
  • Moduł Wi-Fi,
  • Bluetooth,
  • Możliwość wyświetlania na ekranie trasy przejazdu.
Najlepszy Rower stacjonarny do 150 kg
Najlepszy Rower stacjonarny do 150 kg

Gdzie kupić rower stacjonarny do 150 kg? Lista producentów

Szukając dobrego roweru stacjonarnego do 150 kg, warto zwrócić uwagę na modele oferowane między innymi przez takie firmy jak Zipro, Body Sculpture, Kettler, Sapphire, HMS czy BH Fitness.

Cena rowerów stacjonarnych do 150 kg

Cena rowerów treningowych do 150 kg waha się w granicach od 1500 do 6000 złotych.

Opinie o rowerach stacjonarnych do 150 kg

Używałeś/używałaś lub używasz obecnie rower stacjonarny do 150 kg? Masz ochotę podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi takiego sprzętu? To świetnie! Możesz je zamieścić w sekcji komentarzy i gorąco do tego zachęcamy! Wszystkie opinie, porady i wskazówki są tu bardzo cenne.

Rower stacjonarny do 150 kg / Ranking najlepszych

Jeśli zastanawiasz się, jaki model roweru treningowego wybrać i kupić, to świetnym pomysłem będzie zajrzenie do naszego rankingu. Znaleźć w nim można najchętniej kupowane modele wraz z porównaniem cen i danych technicznych. To duże ułatwienie, jeśli szukasz roweru stacjonarnego do 150 kg!

2.
Hertz FITNESS XR-330 PRO
Rower stacjonarny do 150 kg Hertz
3.
SportsArt C532U
Rower stacjonarny do 150 kg SportsArt
4.
BH Fitness DUKE H920
Rower stacjonarny do 150 kg BH Fitness
5.
Finnlo Speedbike CRT Czarno-czerwony
Rower stacjonarny do 150 kg Finnlo
6.
Kettler Ergometer Tour 600 K-EM1013-400
Rower stacjonarny do 150 kg Kettler
7.
Zipro Nitro RS Czarno-biały
Rower stacjonarny do 150 kg Zipro
8.
Zipro Easy
Rower stacjonarny do 150 kg Zipro
9.
Finnlo Varon XTR Plus
Rower stacjonarny do 150 kg Finnlo
10.
Finnlo Exum III Srebrny
Rower stacjonarny do 150 kg Finnlo

Dodaj opinie na forum