Rower treningowy do domu

Rower treningowy do domu to doskonała opcja do ćwiczeń nie tylko wtedy, gdy aura za oknem nie sprzyja uprawianiu sportu na zewnątrz. Takie urządzenie pozwala zaoszczędzić czas, a do tego nie wymaga ze strony użytkownika żadnych przygotowań, co znacznie zmniejsza ilość… wymówek.

W końcu rower ten jest zawsze dostępny, a pogoda nie ma tu żadnego znaczenia.

Jaki rower treningowy wybrać? Czym różnią się poszczególne modele i na jakie nowoczesne dodatki warto zwrócić uwagę? Pozostań z nami i dowiedz się wszystkiego, co może się okazać przydatne podczas zakupu.

Rower treningowy do domu Ranking
Jaki Rower treningowy do domu?
Ranking najlepszych >>>

Jaki rower treningowy do domu wybrać i kupić?

Wybierając rower treningowy domowy, warto wiedzieć, że w sklepach można znaleźć modele przeznaczone do pedałowania w różnych pozycjach. Rowerki treningowe do domu te różnią się między sobą także rodzajem zastosowanego koła zamachowego i mechanizmu oporu wytwarzanego na potrzebę ćwiczeń.

Rower treningowy do domu
Najlepszy rower treningowy do domu to? Sprawdźcie nasz ranking i porównajcie ceny i pamiętajcie o opiniach.

Pionowy rower do treningu w domu

Rower pionowy do treningu w domu to najpopularniejszy model, którego użytkowanie przypomina w największym stopniu jazdę na tradycyjnym rowerze. Pozycja osoby ćwiczącej jest tu wyprostowana albo lekko pochylona do przodu (w zależności od potrzeb).

Z takich sprzętów powinny korzystać osoby z dolegliwościami związanymi z układem krążenia i z problemami krążenia. Systematyczne treningi mają korzystny wpływ na wydolność płuc oraz wzmacniają mięśnie nóg i pośladków.

Poziomy rower treningowy do domu

Rower treningowy poziomy to idealny wybór dla osób, które borykają się z problemami związanymi z kręgosłupem, ale nie chcą rezygnować z treningów. Na takim rowerku ćwiczy się niemal w pozycji leżącej. Siedzenie rowerka ma oparcie, a pedały są wysunięte maksymalnie do przodu.

Taka pozycja nie tylko nie obciąża kręgosłupa, ale także wpływa na uaktywnienie mięśni brzucha. Treningi z użyciem rowerka poziomego poleca się także osobom z nadwagą lub starszym oraz wykonującym „siedzące” zawody (jak kierowcy czy pracownicy biurowi).

Spinningowy rower treningowy do domu

Rower spinningowy służy do bardzo intensywnych ćwiczeń. Przyjmuje się na nim pozycję mocno pochyloną, taką samą jak podczas jazdy na drogowych rowerach wyczynowych. To sprzęt przeznaczony dla zaawansowanych sportowców, którzy wykorzystują treningi na rowerkach spinningowych w czasie, gdy warunki pogodowe nie pozwalają im na uprawianie sportu na zewnątrz.

Mechaniczne rowery treningowe domowe

Mechaniczny system stawiania oporu jest najtańszym, a jednocześnie najprostszym rozwiązaniem, które stosowane jest w podstawowych modelach rowerów treningowych. Stawiany opór reguluje się tu poprzez fizyczne zwiększanie tarcia koła. Obsługa takiego systemu czy też ewentualna naprawa nie powinna nastręczyć żadnych trudności, nawet niedoświadczonemu użytkownikowi.

Rowery treningowe do domu oparte na mechanicznym systemie stawiania oporu generują jednak duży hałas podczas użytkowania.

Rowerek treningowy domowy
Rowerek treningowy domowy / Mamy ranking, ceny i opinie na forum.

Magnetyczne rowerki treningowe do domu

Rowery treningowe z magnetycznym systemem oporu chętnie wykorzystywane są przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Regulacja odbywa się w nich przy pomocy hamulca magnetycznego, przez co zakres stopni oporu jest tu znacznie większy. Trzeba jeszcze dodać, że magnetyczne rowerki treningowe do domu pracują niemal bezgłośnie i można na nich wykonywać trening nawet wtedy, gdy ktoś w domu śpi.

Elektromagnetyczny domowy rower treningowy

Rowery treningowe elektromagnetyczne to zdecydowanie najbardziej zaawansowane, a jednocześnie najdroższe modele na rynku. Sterowanie magnetyczne wzbogacone jest tu o elektronikę, co otwiera dla użytkownika nowe możliwości. Na przykład opór w takich rowerkach może być sterowany automatycznie, w zależności od ustawionego programu, stopnia zmęczenia trenującego czy też czasu.

Sprzęt ten pracuje bardzo cicho i zawiera wiele dodatkowych funkcji.

Jaki kupić rower treningowy do domu?

W sklepach znaleźć można także specjalne minirowery treningowe. Mają one kompaktowe rozmiary, a niekiedy nawet pozbawione są siodełka. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą ilością miejsca w domu. Dodajmy tu jeszcze, że na rynku dostępne są również rowery treningowe wykorzystujące systemy oporu powietrznego i rowery z technologią indukcyjną.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając domowy rower treningowy?Rowery treningowe zazwyczaj przeznaczone dla osób nieprzekraczających wagi 100-150 kg. W standardowych modelach powinniśmy mieć możliwość ustawienia kierownicy lub chwytów, a także siodełka (jego wysokości, przesunięcia, pochylenia).

Wielkość rowerków treningowych domowych

W przypadku sprzętów sportowych kupowanych do domu zarówno waga, jak i wielkość, urządzeń mają znaczenie. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też niektóre modele rowerów treningowych można złożyć i po skończonym treningu schować na przykład do szafy. Zaawansowane rowerki stacjonarne mogą zajmować jednak dużo miejsca.

Co więcej, niektóre z nich ważą nawet 80 kg, a więc ich przenoszenie jest bardzo uciążliwe.

Dodatkowe funkcje w rowerkach treningowych

Obecnie większość bardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów wspierających treningi wyposażona jest w dodatki i funkcje, które znacznie zwiększają nie tylko komfort ich użytkowania, ale także (a właściwie przede wszystkim) wspierają użytkownika w efektywnym ćwiczeniu.

O jakich elementach mówimy?

  1. Licznik czasu, prędkości i odległości,
  2. Czujnik mierzący tętno użytkownika, a nawet
  3. Możliwość podłączenia rowerka do komputera i wyświetlania na ekranie na przykład trasy przejazdu.
Jaki rower treningowy do domu
Jaki rower treningowy do domu wybrać i kupić? Sprawdź ranking poniżej, zobacz ceny i opinie.

Cena rowerów treningowych do domu

Tani minirower treningowy kupimy w cenie poniżej 200 złotych. Najdroższe modele rowerów mogą osiągać cenę 6000 złotych.

Gdzie kupić rower treningowy do domu? Producenci

Dobre rowery treningowe domowe można znaleźć w ofercie takich producentów jak BH Fitness, Kettler, HMS, Zipro czy Body Sculpture.

Opinie o rowerach treningowych do domu

Chcesz się podzielić swoim doświadczeniem związanym z zakupem lub użytkowaniem rowerka treningowego do domu? Doskonale! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje spostrzeżenia, opinie, porady i wskazówki.

Rower treningowy do domu / Ranking najlepszych

Nadal szukasz najlepszego rowerka do domowego treningu? W takim razie koniecznie zajrzyj do naszego rankingu! Znajdziesz w nim modele, które obecnie cieszą się największą popularnością wraz z porównaniem cen u sprzedawców w sieci.

3.
HMS SWL9140
Rower treningowy do domu HMS
6.
HMS R9259 Biało-zielony
Rower treningowy do domu HMS
7.
Urbogym Argo Blue
Rower treningowy do domu Urbogym
8.
Spokey Katana
Rower treningowy do domu Spokey
9.
HMS M8750 Srebrny
Rower treningowy do domu HMS

Jaki rower treningowy do domu wybraliście? Czekamy na opinie na forum poniżej.

2 opinie na forum “Rower treningowy do domu”

  1. Niektórzy potrzebują do uprawiania sportu innych ludzi, wyjścia na siłownię albo umawiania się na wspólne biegi. Teoretycznie wydaje się to wskazane, jednak jak dla mnie to dodatkowe obciążenie i często strata czasu. Czekanie na innych, szykowanie się do wyjścia itp. czasami mnie skutecznie demotywuje. Taki rowerek w domu jest dla mnie idealny, bo kiedy akurat mam czas albo kiedy mam ochotę, wsiadam na niego, przebierając się tylko w sportowy strój i już mogę zaczynać trening.

    Odpowiedz
  2. Kiedyś pukałam się w głowę, jak widziałam, że ktoś chce kupić rower treningowy do domu. To nie lepiej wsiąść na zwykły rower i dodatkowo spędzić czas na świeżym powietrzu? Pewnie, że tak, tylko po pierwsze w dużym mieście, w którym teraz mieszkam, nie ma świeżego powietrza, a po drugie całe to ubieranie się itp, nie mówiąc o uważaniu na samochody, skutecznie mnie zniechęca. Wypróbowałam na siłowni i założyć słuchawki na uszy, wsiąść na rowerek na choćby 15 minut przed szykowaniem się do pracy, to jest to.:)

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum