Rower treningowy poziomy

Rower treningowy poziomy to coraz popularniejszy sprzęt w wielu domach. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią ćwiczyć wśród innych ludzi, ale też to idealny sprzęt na zimę. Kiedy robi się zimno tradycyjny rower możemy zamienić na rower treningowy poziomy.

Nasuwa się więc pytanie jaki sprzęt kupić, aby był dobry? Co jest ważne podczas wyboru? Czy taki sprzęt jest drogi i jakie ma wady, a jakie zalety? Od tego jest nasz poradnik. Koniecznie zajrzyjcie też do naszego rankingu najlepszych i zostawcie opinie!

Rower treningowy poziomy Ranking
Jaki Rower treningowy poziomy?
Ranking najlepszych >>>

Jaki rower treningowy poziomy wybrać i kupić?

Jeśli planujemy zakupić rower treningowy poziomy, zastanawiamy się, co jest ważne. Na co zwrócić uwagę. Jest to kilka najważniejszych elementów:

Rower treningowy poziomy
Rower treningowy poziomy / Ranking, cena i opinie
  • rodzaj,
  • siodełko,
  • kierownica,
  • limit obciążenia,
  • dodatki.

Sprawdź: Rower stacjonarny do 150 kg

Rodzaje rowerów treningowych poziomych

Aby wybrać dobry rower treningowy poziomy trzeba najpierw zastanowić się, jaki rodzaj będzie dla nas odpowiedni. Chodzi o to jaki opór wytwarza sprzęt podczas procesu ćwiczenia.

Najprostszym i jednocześnie tradycyjnym rodzajem jest rower mechaniczny. Polega na zwiększeniu tarcia koła poprzez pokrętło. Rower treningowy poziomy nie jest ciężki, a jednocześnie prosty w obsłudze. Jest wygodny w użytkowaniu i łatwy w naprawie. Jedynym minusem jest to, że powstaje dość dużego hałasu.

Rower elektromagnetyczny jest najbardziej zaawansowanym modelem. Ale to także najdroższy rower treningowy poziomy. Na czym polega? To połączenie sprzętu magnetycznego z elektroniką. Za sterowanie oporem odpowiada mikroprocesor. Takie rowery mają wiele dodatkowych funkcji, niezwykle przydatnych. Dodatkowe programy oferują wysoką jakość użytkowania.

Rower magnetyczny jest również w miarę zaawansowane funkcje. Jednak jest nieco cięższy, niż rower elektromagnetyczny. Jego obsługa jest za to bardzo prosta. Jak działa? Opór koła odbywa się poprzez hamulec magnetyczny. To pozwala ustawić odpowiedni dla nas opór. Ważne jest, że działa cicho. Dzięki temu możemy jednocześnie ćwiczyć i na przykład słuchać muzyki.

Siodełko w rowerach treningowych poziomych

Większość producentów stara się iść z duchem czasu i oferują regulowane siedzenia dla rowerów treningowych poziomych. To zdecydowanie świetna opcja, ponieważ możemy dopasować pod siebie sprzęt, dając sobie tym jeszcze większy komfort jazdy. Dzięki temu nie mamy skrzywionej pozycji ciała. A także chętniej będziemy z niego korzystać, jeśli będzie nam wygodniej. Warto też zadbać o wygodę siodełka.

Kierownica w rowerach treningowych poziomych

Wiele firm, tak jak i przy siodełku, tak i przy kierownicy rowerów treningowych poziomych oferuje regulacje, dla naszej wygody. Dzięki temu dopasujemy kierownicę do naszych potrzeb i będziemy mogli korzystać z urządzenia bez obawy o skrzywienia.

Polecamy też: Rowerek stacjonarny do 500 zł

Powinniśmy też zwrócić uwagę czy kierownica ma możliwość regulacji szerokości. Tak, aby maksymalnie przystosować sprzęt no naszych proporcji ciała. Zdecydowanie jest to wygodniejsza opcja, niż pochylanie się lub odwrotnie.

Limit obciążenia w rowerach treningowych poziomych

Każdy rower treningowy poziomy ma limit wagi ćwiczącego, jaką można mieć, aby korzystać z urządzenia. Nie stosowanie się do zaleceń producenta może skutkować uszkodzeniem sprzętu. Ale też może być niebezpieczne dla nas.

Jaki rower treningowy poziomy
Jaki rower treningowy poziomy – opinie, ranking, cena

Dodatki w rowerze treningowym poziomym

Rozważając zakup roweru treningowego poziomego należy wziąć pod uwagę to, że teraz producenci dbają nie tylko o nasze zdrowie, ale i rozrywkę podczas ćwiczeń. Wiele modeli ma dotykowy ekran wraz z łączeniem Bluetooth. Dzięki temu możemy odtwarzać muzykę. To także pomiar pulsu czy tkanki tłuszczowej. Do dyspozycji mamy różne rodzaje obciążenia, w zależności od tego, jak intensywny trening chcemy wykonać. Wiele urządzeń jest coraz bardziej nowoczesnych poprzez posiadanie własnych aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możemy wszystko ustawić z telefonu. Niezwykle przydatne i praktyczne rozwiązania.

Dla kogo rower treningowy poziomy?

Rower treningowy poziomy polecany jest dla każdego, w tym dla osób z nadwagą i otyłych, którzy wstydzą się swojego wyglądu i wstydzą się ćwiczyć przed innymi. To okazja, aby nie wychodząc z domu, zrzucić parę kilo. Zapewnia też większą skuteczność ćwiczeń w postaci utraty zbędnych kilogramów. Jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wyszczuplić swoją talię, ponieważ trening poziomy angażuje większą partię mięśni brzucha. Także seniorzy, którzy nie chcą wychodzić i ćwiczyć wśród ludzi mogą korzystać z tej opcji. Taki sprzęt zapewnia im też większą stabilność oraz wygodę podczas ćwiczeń.

Najlepszy rower treningowy poziomy

Przed zakupem należy dokładnie zastanowić się jaki rower treningowy poziomy będzie najlepszy dla nas. Najlepiej wybrać taki regulowany, aby jak najlepiej dopasować parametry do swoich potrzeb. Ważny jest też dobry materiał wykonania, aby sprzęt służył nam kilka lat. Niczego sobie są dodatkowe funkcje, często bardzo przydatne. Takie jak kółka, dzięki czemu możemy w łatwy sposób przenosić sprzęt, czy różnego rodzaju pomiary. Najważniejsze, abyśmy my sami byli zadowoleni z wyboru.

Zobacz też: Rower stacjonarny do domu

Rower treningowy poziomy – zalety

Rower treningowy poziomy ma kilka zalet. Jedną z nich jest to, że jego kształt pozwala na znacznie wygodniejsze ułożenie pozycji osoby ćwiczącej. Mamy stabilne podparcie pleców, a odległość między pedałami, a siodełkiem jest znacznie większa, niż w rowerach pionowych, co również oznacza większą wygodę. Rower treningowy poziomy pozwala na większy komfort ćwiczenia, przez co jest mniejsze prawdopodobieństwo urazów, przeciążeń stawów kolanowych czy kręgosłupa.

Rower treningowy poziomy – wady

Choć mogłoby się wydawać,że rower treningowy poziomy to same zalety, należy pamiętać też o wadach. Niewątpliwie jest to duży sprzęt, który może zająć dużo miejsca w domu. Szczególnie, gdy nasze mieszkanie nie należy do największych. Do tego dochodzą koszty. Zwykle rower treningowy poziomy jest droższy od pionowego, szczególnie, jeśli jest elektryczno-magnetyczny. W tym wypadku warto polować na promocje.

Gdzie kupić rower treningowy poziomy?

Dobry rower treningowy poziomy zakupimy w sklepie stacjonarnym z urządzeniami RTV i AGD, a także w sklepie sportowym. Jeśli nie możemy się zdecydować na konkretny model, możemy poprosić o pomoc doradcę klienta. Duży wybór jest także w sklepach internetowych. Do popularnych producentów należą: Spokey, Zipro Power, HMS, Kettler, Klarfit i inni.

Najlepszy rower treningowy poziomy
Najlepszy rower treningowy poziomy

Cena roweru treningowego poziomego

Cena rowerków treningowych poziomych może się różnić w zależności od modelu i producenta. Pamiętajmy jednak, że nie jest to najtańszy sprzęt sportowy, głównie przez swoje gabaryty. Najtańsze modele będą kosztować od 1000 zł. Te droższe sięgają nawet do 5000 zł. Wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy dodatkowych funkcji czy nie.

A może Rower treningowy do domu

Rower treningowy poziomy – opinie

Jakie są Wasze doświadczenia z rowerem treningowym poziomym? Jesteście zadowoleni czy wręcz przeciwnie? Macie już swój upatrzony model. Chętnie dowiemy się, jakie są Wasze opinie na ten temat. Nie czekajcie, zostawcie swój ślad w sekcji komentarzy!

Rower treningowy poziomy / Ranking najlepszych

Nadal nie wiecie na jaki model się zdecydować? Szukacie swojego idealnego? Mamy dla Was rozwiązanie. Koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych rowerów treningowych poziomych. W zestawieniu znajdziecie polecane modele w atrakcyjnych cenach.

1.
HMS R9259
Rower treningowy poziomy HMS
2.
Finnlo MAXIMUM
Rower treningowy poziomy Finnlo
3.
Life Fitness C1 z konsolą Go
Rower treningowy poziomy Life Fitness
4.
Finnlo MAXIMUM RB 8000
Rower treningowy poziomy Finnlo
5.
Spokey Specus
Rower treningowy poziomy Spokey
6.
Cardiostrong BC50
Rower treningowy poziomy Cardiostrong
7.
Matrix R3x
Rower treningowy poziomy Matrix
8.
NordicTrack VR19
Rower treningowy poziomy NordicTrack
9.
Vision Fitness R60
Rower treningowy poziomy Vision Fitness
10.
Life Fitness RS1 z konsolą Go
Rower treningowy poziomy Life Fitness

Dodaj opinie na forum