Rowerek stacjonarny do 500 zł

Rowerek stacjonarny do 500 zł pomoże w utrzymaniu formy nawet jesienią i zimą, a latem pozwoli Ci zaskoczyć wszystkich doskonałą sylwetką. Zadowolenie z zakupu zagwarantuje tylko staranny, przemyślany wybór.

Aby go dokonać, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym, w którym podpowiemy Ci:

 • Co to jest rowerek stacjonarny do 500 zł i jakie przynosi korzyści,
 • Na co zwrócić uwagę, kupując rowerek stacjonarny do 500 zł,
 • Jaki jest najlepszy rowerek stacjonarny do 500 zł.
Rowerek stacjonarny do 500 zł Ranking
Jaki Rowerek stacjonarny do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Rowerek stacjonarny do 500 zł – czym jest i co daje?

Można śmiało zaryzykować twierdzenie, że rowerek stacjonarny do 500 zł to jedno z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń. Przypomina nieco zwykły rower, jednak, jak sama nazwa wskazuje, ćwiczenia odbywają się stacjonarnie. Dzięki temu łatwiej zmotywować się do ruchu, ponieważ możemy to robić w domowym zaciszu, bez wstydu czy konieczności wyjścia na siłownię.

W trakcie ćwiczeń możemy oglądać serial, słuchać muzyki, a nawet czytać książkę.

Rowerek stacjonarny do 500 zł to nie tylko świetny sposób na modelowanie sylwetki, ale dla wielu ludzi forma rehabilitacji. Jeżeli posiadasz jakieś schorzenia, najlepiej skonsultuj możliwość wykonywania ćwiczeń z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Rowerek stacjonarny do 500 zł
Rowerek stacjonarny do 500 zł / Jaki wybrać? Ranking / Gdzie kupić? Cena i opinie

Co daje rowerek stacjonarny do 500 zł?

 1. Pozwala wypalać tłuszcz
 2. Poprawia ogólną formę organizmu
 3. Ćwiczy mięśnie ud, łydek, pośladków
 4. Zapobiega powstawaniu cellulitu i rozstępów
 5. Dobroczynnie wpływa na układ krążenia
 6. Zmniejsza ryzyko otyłości

Rowerek stacjonarny do 500 zł pozwala oszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na karnet na siłownię, sprawia, że nie musimy się peszyć ćwiczeniem wśród ludzi, możemy trenować przy każdej pogodzie w dowolnym momencie.

Z doświadczenia wiemy, że im łatwiej zacząć coś robić, tym częściej się do tego motywujemy, a że ćwiczenie na rowerku stacjonarnym do 500 zł jest banalnie proste, zwiększamy swoje szanse na regularny wysiłek fizyczny i nie szukamy aż tylu wymówek.

Zobacz też co daje bieżnia elektryczna do 1000 zł.

Jaki rowerek stacjonarny do 500 zł kupić?

Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, kupując rowerek stacjonarny do 500 zł, przychodzimy z odpowiedzią. Liczą się przede wszystkim:

 • Budowa
 • Zasada działania
 • Materiały
 • Regulacja
 • Nośność
 • Wielkość i waga urządzenia
 • Dodatkowe cechy
Jaki Rowerek stacjonarny do 500 zł
Jaki Rowerek stacjonarny do 500 zł wybrać i kupić? Opinie i cena / Ranking

Zobacz jak wybrać najlepszy rower treningowy do domu.

Jaki rowerek stacjonarny do 500 zł kupić? Budowa

Kiedy zastanawiamy się, na jaką budowę rowerka stacjonarnego do 500 zł się zdecydować, mamy do wyboru zasadniczo dwie opcje: rowerek pionowy i poziomy. Postaramy się ogólnie przedstawić każdy z nich.

Rowerek stacjonarny pionowy zajmuje mniej miejsca w mieszkaniu. W tym modelu pedały znajdują się w linii siodełka, a nogi są wyciągnięte pionowo w dół. Poleca się go dla osób z problemami kardiologicznymi i chorobami układu krążenia, natomiast odradza się go przy problemach z kręgosłupem. Świetnie nadaje się do rzeźbienia pośladków.

Rowerek stacjonarny poziomy zajmuje więcej miejsca. Przyjmujemy w nim zupełnie inną pozycję: ciężar ciała przeniesiony jest na pośladki, opierające się na siedzeniu, przypominającym krzesełko. Pedały znajdują się w linii kierownicy i aby do nich sięgnąć, musimy wyprostować nogi poziomo w przód. Ten model z kolei poleca się przy problemach z kręgosłupem i u osób o obniżonej sprawności ruchowej.

Jaki rowerek stacjonarny do 500 zł? Zasada działania

Rowerki stacjonarne do 500 zł różnią się także zasadą działania. Najpopularniejsze są rowerki mechaniczne ze względu na niską cenę, co czyni je idealnym wyborem dla osób, które nie chcą jeździć profesjonalnie, lecz robią to relaksacyjnie. Mechaniczny sposób stawiania oporu pozwala na płynną lub stopniową regulację siły tarcia koła roweru poprzez fizyczne pokrętło. Jego naprawa nie przynosi większych problemów, możemy się za to spodziewać sporego hałasu.

Kolejnym rodzajem są rowerki stacjonarne do 500 zł magnetyczne. Zadowolą one bardziej wymagających użytkowników. Regulacja oporu odbywa się dzięki hamulcowi magnetycznemu, dzięki czemu można osiągnąć bardzo wysoki stopień oporu, a co za tym idzie – wdrożyć w życie bardziej wyczerpujące ćwiczenia.

Te modele są niestety droższe.

Wśród rowerków stacjonarnych do 500 zł raczej próżno szukać modeli z elektromagnetycznym oporem. Tu, poza magnesem, działa dodatkowo zaawansowana elektronika, dzięki czemu uzyskuje się jeszcze więcej funkcji i możliwości.

Mamy dla Was także rower stacjonarny do domu.

Jaki rowerek stacjonarny do 500 zł kupić? Regulacja

Regulacja w rowerku stacjonarnym do 500 zł pozwala na dostosowanie urządzenia do swoich rozmiarów, przede wszystkim wzrostu. Dzięki temu trudniej o kontuzję, a ćwiczenia są zwyczajnie wygodniejsze. Większość modeli pozwala na regulację wysokości siedzenia, my polecamy także sprawdzić, czy można zmieniać jego położenie na osi przód-tył.

Poza samą możliwością regulacji, ważna jest także jej prostota – szczególnie jeśli na rowerku będzie ćwiczyć na co dzień więcej osób o różnych wymiarach.

Najlepszy rowerek stacjonarny do 500 zł a materiały

Materiały, z jakich jest zrobiony rowerek stacjonarny do 500 zł, mają spory wpływ na jego wytrzymałość. Jeśli kupujemy sprzęt do ćwiczeń, chcemy, by posłużył nam jak najdłużej. Zwróćmy zatem uwagę, czy tworzywa, z jakich wykonano rowerek, sprawiają wrażenie solidnych. Sprawdźmy także, czy siedzenie jest wystarczająco miękkie i obite niebrudzącym materiałem.

Jaki rowerek stacjonarny do 500 zł? Nośność

Nośność rowerka stacjonarnego do 500 zł określa, jak duża może być masa ciała jego użytkownika. Dla wielu osób nie będzie miało to znaczenia, jednak większość modeli pozwala na 100-120kg obciążenia. Jeśli więc Twoja masa ciała przekracza to kryterium lub zaczynasz walkę z otyłością, szukaj modeli o nośności zwiększonej na przykład do 150kg.

Wielkość i waga rowerka stacjonarnego do 500 zł

Wielkość rowerka stacjonarnego do 500 zł ma znaczenie, jeśli nie chcemy, by zajmował zbyt dużo powierzchni naszego mieszkania. Co do wagi, im mniejsza, tym łatwiej przesunąć urządzenie, a z drugiej strony, ciężkie rowerki stacjonarne do 500 zł są z reguły bardziej stabilne i solidne. Tu trzeba znaleźć złoty środek.

Najlepszy rowerek stacjonarny do 500 zł – dodatkowe cechy

Najlepsze rowerki stacjonarne do 500 zł mogą posiadać różnorakie cechy i funkcje, które dodatkowo ułatwiają korzystanie z nich:

 • Pomiar spalonych kalorii
 • Prędkościomierz
 • Uchwyty na stopy
 • Wyświetlacz
 • Antypoślizgowe pedały
 • Dodatkowe gratisy, np. pas neoprenowy, książki o zdrowej diecie

Aby usystematyzować swoją wiedzę o tym, jak wybrać rowerek stacjonarny do 500 zł, możesz obejrzeć poniższy film .

Najlepszy Rowerek stacjonarny do 500 zł
Najlepszy Rowerek stacjonarny do 500 zł

Gdzie kupić rowerek stacjonarny do 500 zł?

Najlepiej rowerek stacjonarny do 500 zł kupować w sklepach online. Możemy się spotkać z różnymi producentami: Sapphire, Funfit, HMS, One Fitness i innymi.

Rowerek stacjonarny do 500 zł – opinie

Rowerek stacjonarny do 500 zł ma bardzo pozytywne opinie wśród amatorów. Profesjonaliści decydują się raczej na droższe modele, albo też rowery spinningowe lub trenażery rowerowe.
A jak jest Waszym zdaniem? Czy zakup jest warty tych pieniędzy? Czekamy na Wasze opinie o rowerkach stacjonarnych do 500 zł w sekcji komentarzy.

Rowerek stacjonarny do 500 zł / Ranking najlepszych

Pora na ostateczną podpowiedź dla niezdecydowanych. Oto ranking najlepszych rowerków stacjonarnych do 500 zł. Przygotowując go, uwzględniliśmy najchętniej kupowane modele.

1.
Zipro One S
Rowerek stacjonarny do 500 zł Zipro
2.
Spokey Onego+
Rowerek stacjonarny do 500 zł Spokey
3.
Spokey XFIT+
Rowerek stacjonarny do 500 zł Spokey
4.
Spokey XFIT
Rowerek stacjonarny do 500 zł Spokey
5.
ONE FITNESS RW3011 Czarno-pomarańczowy
Rowerek stacjonarny do 500 zł ONE
6.
Spokey Onego
Rowerek stacjonarny do 500 zł Spokey
7.
ONE S - Zipro
Rowerek stacjonarny do 500 zł ONE
8.
Spokey XFIT
Rowerek stacjonarny do 500 zł Spokey
10.
Sapphire Vintage
Rowerek stacjonarny do 500 zł Sapphire

Dodaj opinie na forum