Skakanka do crossfitu

Skakanka do crossfitu to jedno z podstawowych akcesoriów do ćwiczeń, po które sięgają zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Wykorzystywanie jej w treningu przynosi doskonałe efekty, między innymi znaczną poprawę kondycji. Siłownie najczęściej oferują wybór skakanek, z których można korzystać, jednak jest to akcesorium na tyle małe i na tyle niedrogie, że warto zaopatrzyć się we własny model, zwłaszcza że wówczas możemy go dopasować idealnie do swoich potrzeb i do swojego wzrostu.

Jakie są rodzaje skakanek do crossfitu? Na co zwrócić uwagę, wybierając taki sprzęt? Jakich rezultatów możemy się spodziewać po systematycznych ćwiczeniach na skakance?

Na te, a także na wiele innych pytań, udzielamy poniżej wyczerpujących odpowiedzi.

Skakanka do crossfitu Ranking
Jaka Skakanka do crossfitu?
Ranking najlepszych >>>

Najlepsza skakanka do crossfitu

Linka w skakankach do crossfitu odgrywa szczególną rolę. W zależności od tego, jaki rodzaj linki wybierzemy, będzie ona spełniać nieco inne funkcje podczas treningu. Najlepsze modele mają stosunkowo ciężką i cienką linkę, która pozwala na rozpędzenie skakanki i utrzymanie odpowiedniej prędkości obrotu.

Skakanki, które mają na celu głównie zwiększenie wytrzymałości ramion, będą miały szerszą linkę, o większym oporze.

Skakanka do crossfitu
Skakanka do crossfitu / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie sportowców

Jaką skakankę do crossfitu wybrać?

Sklepy sportowe oferują ogromną ilość rodzajów skakanek. Zanim więc wybierzemy tę odpowiednią dla siebie, warto wiedzieć, z czym będziemy mieć do czynienia.

Jakie mamy do wyboru skakanki do crossfitu?

 • Z tworzywa,
 • Sznurkowe,
 • Metalowe,
 • Z rzemienia.

Zobaczmy teraz, czym się między sobą różnią. Zanim jednak przejdziesz dalej sprawdź też jak wybrać najlepszy ekspander gumowy.

Skakanka do crossfitu z tworzywa

Osoby trenujące crossfit najczęściej sięgają właśnie po ten model. Skakanka do crossfitu z tworzywa umożliwia uzyskanie bardzo szybkiego tempa, większego niż inne modele. Dlatego też doskonale sprawdzają się podczas treningów mających na celu spalanie tkanki tłuszczowej.

Trzeba tu jednak zaznaczyć, że są uniwersalne i mogą z nich z powodzeniem korzystać zarówno sportowcy zaawansowani, jak i początkujący.

Sznurkowa skakanka do crossfitu

Sznurkowa skakanka do crossfitu to model, który najczęściej wybierany jest przez osoby początkujące. Ćwiczenia wykonywane z taką skakanką są wyjątkowo bezpieczne. Nie osiąga się na niej dużej prędkości, a jej linka jest miękka, dlatego żadne uderzenie nią podczas skoków nie sprawi nam bólu.

Po pewnym czasie jej użytkowania zwykle jednak sięga się po inne modele skakanek do crossfitu. Takie, które pozwalają uzyskać większe tempo.

Jaka Skakanka do crossfitu
Jaka Skakanka do crossfitu najlepsza? Którą wybrać? Cena, ranking i opinie

Metalowa skakanka do crossfitu

Skakanki do crossfitu, których linka została wykonana z metalu, najlepiej sprawdzają się w treningach bokserskich oraz u osób najbardziej zaawansowanych w treningach crossfit. Pozwalają one na szybkie kształtowanie mięśni nóg i przynoszą najlepsze efekty w poprawianiu kondycji.

Skakanka do crossfitu z rzemienia

Podobnie jak w przypadku metalowych skakanek, modele z linką z rzemienia wykorzystuje się w treningach bokserskich. Pozwalają one na uzyskanie dużych prędkości podczas treningów.

Rączki w skakankach do crossfitu

Poszczególne modele skakanek do crossfitu różnią się także materiałem, z którego wykonuje się uchwyty.

Zobaczmy:

 1. Pianka to miękki i miły w dotyku materiał, który zapobiega ślizganiu się rąk,
 2. PCV to wygodny w użytkowaniu materiał. Rączki z niego wykonane powinny być odpowiednio wyprofilowane, by nie ślizgały się w rękach,
 3. Drewniane uchwyty w skakankach do crossfitu nie ślizgają się, a przy tym są bardzo wygodne i miłe w dotyku,
 4. Metalowe rączki wykonuje się najczęściej w profesjonalnych skakankach do crossfitu.

Zobacz też jaka skakanka do ćwiczeń będzie najlepsza.

Skakanka do crossfitu z dodatkowymi funkcjami

Choć skakanki do crossfitu to bardzo proste akcesoria sportowe, to jak na nowoczesne sprzęty przystało, mogą mieć wiele dodatkowych funkcji, ułatwiających kontrolowanie treningów, a także zwiększających ich skuteczność.

Mogą to być na przykład:

 • Licznik ilości powtórzeń i ilości spalonych podczas ćwiczeń kalorii,
 • Obciążenie, które pozwala na szybsze rozbudowanie mięśni klatki piersiowej i ramion,
 • Podwójny system łożysk, zapewniający płynny i szybki ruch skakanki,
 • Wzmocniony rdzeń, dzięki któremu linka skakanki do crossfitu jest bardzo wytrzymała,
 • Radełkowane uchwyty, zapewniające mocny chwyt w każdych warunkach, również podczas bardzo intensywnych treningów na skakance do crossfitu.

Porównaj też ceny i zobacz jak wybrać najlepsze gumy do ćwiczeń.

Jak dobrać odpowiednią długość skakanki do crossfitu?

Jak już wspomnieliśmy na początku, indywidualnie dobrana długość skakanki do crossfitu może znacznie ułatwić i usprawnić trening.

Jak dobrać prawidłową długość skakanki crossfit?

 1. 215 cm to długość skakanki dla osób o wzroście do 165 cm,
 2. 275 cm to długość skakanki dla osób o wzroście do 175 cm,
 3. 300 cm to długość skakanki dla osób o wzroście do 185 cm,
 4. 335 cm to długość skakanki dla osób o wzroście przewyższającym 185 cm.

Efekty ćwiczeń na skakance do crossfitu

Wykorzystanie skakanki do crossfitu w treningu przynosi wiele korzyści. Takie ćwiczenia poprawiają refleks, szybkość, zwinność i koordynację ruchową. Dzięki nim zyskujemy lepszą kondycję i zwiększamy wytrzymałość swojego organizmu. Trening z użyciem skakanki do crossfitu to świetny sposób na wzmocnienie mięśni ramion, nóg, brzucha, klatki piersiowej i pleców.

I w końcu, dzięki ćwiczeniom ze skakanką do crossfitu spalamy aż 400 kcal w ciągu pół godziny.

Najlepsza Skakanka do crossfitu
Najlepsza Skakanka do crossfitu

Cena skakanek do crossfitu

Tania skakanka do crossfitu to wydatek rzędu zaledwie kilku złotych. Najdroższe, profesjonalne modele mogą kosztować około 300 złotych.

Gdzie kupić skakankę do crossfitu? Lista producentów

Dobre skakanki do crossfitu oferują między innymi tacy producenci jak Thorn Fit, Casall, Spokey, Nike, Veovision.

Opinie o skakankach do crossfitu

Ćwiczysz lub ćwiczyłaś/ćwiczyłeś na skakance do crossfitu? Masz swój ulubiony model, który możesz polecić lub też chcesz stanowczo odradzić zakup jakiegoś modelu?

To świetnie!

Zapraszamy do sekcji komentarzy, w której możesz zamieszczać swoje opinie, uwagi, wskazówki i porady dotyczące wyboru i stosowania skakanek crossfit.

Skakanka do crossfitu / Ranking najlepszych

Każdemu, kto szuka dobrej skakanki do crossfitu, polecamy zajrzeć do naszego rankingu. Zestawiliśmy w nim modele, które obecnie są najchętniej kupowane przez użytkowników. Co więcej, dzięki rankingowi w wygodny sposób porównasz ceny i dane techniczne najlepszych skakanek do crossfitu.

Dodaj opinie na forum