Stepper z linkami

Stepper z linkami zajmuje niedużo miejsca, a daje wiele możliwości ćwiczeń. Dzięki temu urządzeniu można zaktywizować całe ciało, a przy tym trening taki jest przyjemny i skuteczny. Co warto wiedzieć na temat takiego steppera i na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model? Czym różni się stepper prosty od skrętnego? Jak ćwiczyć na takim sprzęcie i od czego zależy głośność jego pracy?

Pozostań z nami i sprawdź!

Stepper z linkami Ranking
Jaki Stepper z linkami?
Ranking najlepszych >>>

Rodzaje stepperów fitness

Wśród stepperów fitness (zarówno tych z linkami, jak i innych, o których będzie jeszcze mowa), znajdziemy modele proste, znane także pod nazwą step, oraz modele skrętne. W przypadku tych pierwszych ruchy, jakie się wykonuje, przypominają wchodzenie po schodach. Steppery skrętne wymagają wykonywania ruchów podobnych jak przy jeździe na nartach lub na łyżwach.

Przybliżmy teraz temat stepperów z linkami.

Stepper z linkami
Stepper z linkami / Jaki wybrać i kupić? Który najlepszy? Gdzie kupić? Jaka cena?

Do czego służy stepper z linkami?

Steppery z linkami można kupić do użytku domowego, ale w sklepach znajdziemy również modele przeznaczone do klubów fitness. Pozwalają one na urozmaicenie ćwiczeń aerobowych, przyspieszają spalanie kalorii i umożliwiają rzeźbienie mięśni pośladków, ud i łydek. Dodatek linek sprawia, że podczas treningu zaangażowane jest całe ciało (ramiona, brzuch). Dodajmy tu jeszcze, że w większości modeli linki można również odpiąć w razie potrzeby.

Efekty regularnych ćwiczeń na stepperze z linkami

Uważa się, że ćwiczenia wykonywane na stepperze przynoszą lepsze efekty od wchodzenia lub nawet wbiegania po schodach. Dzięki nim wzmacniane są najbardziej mięśnie nóg, ramion i brzucha, ale również lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Efekty ćwiczeń porównuje się do rezultatów, jakie daje trening jogi, a nawet trening siłowy. Regularne stosowanie steppera w swoim planie treningowym pozwoli również na ujędrnienie skóry i zmniejszenie widoczności cellulitu. Nie można tu również zapomnieć o zbawiennym wpływie ćwiczeń na stepperze na naszą wydolność oddechowo-krążeniową.

I jeszcze jedna zaleta steppera z linkami.

Dzięki kompaktowym rozmiarom urządzenia znajdziemy na nie miejsce bez trudu, a w sklepach znaleźć można dodatkowo specjalne wersje mini.

Stepper z linkami a stepper z kolumną

Szukając dla siebie odpowiedniego steppera, można się natknąć również na modele z kolumną. Czym różnią się one od tych z linkami?

Zobaczmy najpierw, czym się charakteryzuje stepper z kolumną:

 1. Ćwiczenia wykonywane na stepperze z kolumną są łatwiejsze, przez co jest to model doskonały dla początkujących.
 2. Stepper z kolumną odciąża kręgosłup dzięki stabilizacji postawy.
 3. To model, który zajmuje więcej miejsca niż stepper z linkami.
 4. To świetny sprzęt dla osób, które miewają problemy z kręgosłupem lub też dla tych, które szybko się męczą.

A steppery z linkami?

 • Pozwalają na urozmaicenie treningu,
 • Zajmują o wiele mniej miejsca, a linki w razie potrzeby można odpiąć,
 • Angażują również górne partie ciała,
 • Są bardziej efektywne, ponieważ wymagają włożenia większego wysiłku w ćwiczenia.
Jaki Stepper z linkami
Jaki Stepper z linkami wybrać i kupić? Mamy ranking, ceny i opinie.

Jaki stepper z linkami wybrać i kupić? Dodatkowe funkcje

Steppery z linkami to nowoczesne urządzenia, które oferują całe mnóstwo dodatkowych funkcji i udogodnień. Pozwalają one na kontrolowanie przebiegu treningów oraz sprawdzanie swoich postępów.

Do najbardziej popularnych funkcji należą:

 1. Licznik kroków,
 2. Licznik dystansu,
 3. Licznik kalorii,
 4. Regulacja oporu,
 5. Pomiar prędkości.

Systemy oporu w stepperach z linkami

Jeśli wybieramy stepper z linkami, warto zwrócić uwagę na system oporu, jaki w nim zastosowano. Zależeć nam też będzie na dużym zakresie regulacji oporu, co pozwoli zarówno zastosować lekką rozgrzewkę, jak i intensywny bieg.

Steppery mogą być:

 1. Mechaniczne, wśród których wyróżniamy takie, które dają opór dzięki tłokom hydraulicznym oraz takie, w których opór zawdzięczamy siłownikom. Steppery hydrauliczne umożliwiają regulację oporu pedałów i dostępne są w droższych modelach. Steppery z siłownikami mają opcję skoku pedału, która daje złudzenie zmniejszenia lub zwiększenia oporu.
 2. Magnetyczne, w których wykorzystuje się opór dozowany za pomocą pola magnetycznego lub elektromagnetycznego. Są one bardziej wytrzymałe i cichsze, ale również droższe, dlatego najczęściej kupowane są do klubów sportowych.

Nośność stepperów z linkami

Dopuszczalne obciążenie steppera zwykle mieści się w przedziale od 80 do 130 kg. W przypadku, gdy waga użytkownika przekracza 100 kg, warto wybrać model steppera z tłokami hydraulicznymi.

Jak ćwiczyć na stepperze z linkami?

Ćwiczenia na stepperze z linkami przyniosą spodziewane efekty tylko wtedy, gdy będą wykonywane regularnie.

Warto też przestrzegać kilku zasad podczas treningów:

 1. Zanim zaczniemy trening na stepperze, wykonujemy obowiązkowo rozgrzewkę, która powinna trwać co najmniej 5 minut. Przed wejściem na stepper można biec w miejscu, zrobić dynamiczne pajacyki i przysiady czy też skakać na skakance.
 2. Podczas ćwiczeń na stepperze utrzymujemy stały, wysoki puls. Pobudzimy w ten sposób metabolizm i ułatwimy spalanie tkanki tłuszczowej.
 3. Oddychamy równo i głęboko. Jeśli organizm będzie niedotleniony, będzie się szybciej męczył, a w konsekwencji efekty treningu nie będą zadowalające.
 4. Podczas ćwiczeń na stepperze z linkami zachowujemy prostą sylwetkę przy ściągniętych łopatkach i napiętych mięśniach brzucha.
Dobry Stepper z linkami
Dobry Stepper z linkami / Gdzie kupić? Wybierz najlepszy model. Mamy opinie i ceny.

Cena stepperów z linkami

Tani stepper z linkami kupimy już za 200 złotych. Najdroższe mogą kosztować około 500 złotych, natomiast modele profesjonalne osiągają cenę 8000 złotych.

Gdzie kupić steppery z linkami? Producenci

Dobry stepper z linkami znaleźć można w ofercie między innymi takich producentów jak Crivit, inSPORTine, Body Sculpture, HMS, Proform.

Opinie o stepperach z linkami

Ćwiczyłaś/ćwiczyłeś lub ćwiczysz na stepperze z linkami i masz swoje wyrobione zdanie na temat tego sprzętu? Chcesz się nim podzielić? To świetnie! Zapraszamy do sekcji komentarzy, gdzie można zamieszczać swoje porady, opinie i wskazówki.

Steppery z linkami / Ranking najlepszych

Szukasz dobrego steppera z linkami i zastanawiasz się, jaki wybrać? Zajrzyj do naszego rankingu! Przygotowaliśmy w nim zestawienie najchętniej obecnie kupowanych modeli wraz z porównaniem cen u sprzedawców w sieci.

Jaki stepper z linkami wybraliście dla siebie? Na forum możecie podrzucić swoje opinie i recenzje.

Dodaj opinie na forum