Stepper z ramionami

Stepper z ramionami to popularny wybór wśród osób, które chcą zacząć ćwiczenia lub wzbogacić je o nową aktywność. Doskonale rzeźbi sylwetkę i pomaga pozbyć się tłuszczu, a także zapobiega chorobom cywilizacyjnym, na przykład otyłości, problemom z sercem czy układem krążenia. Możemy korzystać z niego na siłowni, ale także zakupić taki do swojego mieszkania lub domu, jeśli tylko dysponujemy odpowiednią ilością miejsca.

Jeśli interesują Was ćwiczenia w domowym zaciszu, będzie to doskonały wybór! Ten sprzęt zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, w porównaniu na przykład do rowerka stacjonarnego, a daje fantastyczne efekty. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem zakupowym, z którego dowiecie się, jaki stepper z ramionami jest najlepszy i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Stepper z ramionami Ranking
Jaki Stepper z ramionami?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa stepper z ramionami?

Ćwiczenia na stepperze z ramionami przypominają nieco wbieganie lub wchodzenie po schodach, jednak okazują się efektywniejsze, a do tego nie obciążają zanadto stawów kolanowych oraz kręgosłupa ćwiczącego. Mamy zapewnioną właściwą stabilizację, co sprzyja zachowaniu prawidłowej pozycji podczas ćwiczeń, modelujemy zwłaszcza dolne partie ciała: uda, łydki, pośladki, ale również brzuch i ręce.

Stepper z ramionami
Stepper z ramionami – gdzie kupić? Cena, opinie, ranking

Stepper – z ramionami czy bez?

Dlaczego warto się zdecydować na stepper z ramionami? Okazuje się, że takie rozwiązanie jest korzystniejsze dla naszego ciała, zwłaszcza u osób, które dopiero zaczynają przygodę z tego typu aktywnością. Ramiona odciążają kręgosłup i pozwalają zachować równowagę oraz prawidłową pozycję, a także sprawiają, że same ćwiczenia są łatwiejsze. Wiele modeli pozwala na to, by z czasem, gdy już nabierzemy wprawy, odczepić kolumny i kontynuować intensywniejszy trening bez nich.

Zobacz też: ergometr wioślarski

Czy stepper z ramionami ma jakieś wady? Do drobnych niedogodności możemy zaliczyć fakt, że jest nieco droższy, a dodatkowo zajmuje więcej miejsca.

Jaki stepper z ramionami wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy stepper z ramionami, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych cech tego sprzętu do ćwiczeń. Należą do nich przede wszystkim:

  • Rodzaj,
  • Wymiary i waga,
  • Obecność linek,
  • Regulacja obciążenia,
  • Pomiar prędkości,
  • Liczniki.

Rodzaj steppera z ramionami

Jeśli chodzi o dobre steppery z ramionami, możemy wyróżnić ich dwa rodzaje:

  1. Stepper z ramionami prosty to klasyczne urządzenie, które ma w swym wyposażeniu przeważająca większość siłowni. Ma prostą konstrukcję, a podejmowana na nim aktywność przypomina wchodzenie po schodach. Wybór tych urządzeń w dobrej cenie jest bardzo duży.
  2. Stepper z ramionami skrętny – jest nieco bardziej skomplikowany, ale jednocześnie daje więcej możliwości. Aktywność podczas ćwiczeń może przypominać łyżwiarstwo i jest nieco bardziej wymagająca. Jest niewielki, angażuje więcej mięśni, ale ma także wyższą cenę.

Wymiary i waga steppera z ramionami

Z uwagi na charakter, stepper z ramionami siłą rzeczy jest większy oraz cięższy, niż urządzenie bez nich. Jednak i tu występuje duża różnorodność, którą warto wziąć pod uwagę, gdy mamy małe mieszkanie, a chcielibyśmy ćwiczyć. Na rynku są dostępne wersje mini, które z pewnością każdy zmieści u siebie. Wersje z ramionami odpinanymi możemy bez trudu poskładać i wsunąć na przykład pod łóżko, by się nie potykać o nie, gdy nie ćwiczymy.

Może Cię zainteresować: stepper z linkami

Stepper z ramionami i linkami

Jeśli traktujemy aktywność fizyczną poważnie, bardzo dobrym wyborem będzie stepper z ramionami i linkami. Kiedy już załapiemy właściwy wzorzec ruchu i zapragniemy bardziej intensywnego treningu, możemy odpiąć kolumny i korzystać z linek. Dzięki temu urządzenie jest bardziej uniwersalne, zmienia się wraz z naszymi potrzebami, pozwala zróżnicować ćwiczenia i zaangażować w nie również górne partie naszego ciała.

Jaki Stepper z ramionami
Jaki stepper z ramionami wybrać? Ranking najlepszych, opinie

Stepper z ramionami i regulacją obciążenia

Regulacja oporu, czy też obciążenia w stepperze z ramionami to kolejny sposób na coraz intensywniejszy trening. Dzięki temu możemy stopniować poziom trudności – gdy nasze mięśnie przyzwyczają się do wysiłku, ustawiamy większy opór, a z drugiej strony, zaczynając ćwiczenia, nie zniechęcimy się do nich od razu z powodu zbyt dużego zmęczenia, zakwasów i bólu. Zazwyczaj regulacja oporu odbywa się za pomocą specjalnego pokrętła.

Pomiar prędkości w stepperze z ramionami

Najlepsze steppery z ramionami posiadają coś w rodzaju komputerka z ekranem, na którym wyświetlają się różne informacje. Jedną z nich może być pomiar prędkości. Dzięki temu wiemy, jak intensywny był nasz trening i możemy porównać swoją wydajność w różnych dniach, mając zupełnie obiektywne dane.

Zobacz także: Rower treningowy do domu

Stepper z ramionami i licznikami

Taki stepper z ramionami może być też wyposażony w różnego rodzaju liczniki, które zbierają ważne dla oceny jakości treningu informacje, by przekazać je nam za pomocą ekranu. Możemy tu wyróżnić na przykład licznik kalorii, dystansu czy wykonanych kroków. Dzięki temu precyzyjnie opracujemy właściwy dla nas plan treningowy i możemy się go ściśle trzymać. Jeśli na zakup mamy dość niewielką kwotę, liczniki w stepperze z ramionami możemy zastąpić smartbandem połączonym z dedykowaną aplikacją w smartfonie.

Jaki stepper z ramionami jest najlepszy?

Najlepszy stepper z ramionami powinien być stabilny, wykonany z solidnych materiałów i wygodny. Jeśli nasza waga przekracza 100 kg, warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Oprócz tego, sięgnijmy po urządzenie z ergonomicznymi rączkami i takie, które nam się po prostu wizualnie podoba. Wszystko inne to kwestia indywidualnych potrzeb oraz budżetu.

Gdzie kupić stepper z ramionami?

Dobry stepper z ramionami to sprzęt, którego powinniśmy szukać przede wszystkim w sklepach sportowych oraz oczywiście w Internecie. Do producentów należą na przykład HMS, Hop-Sport, Gymtek, Modernhome, Hammer, Insportline i inni.

Najlepszy Stepper z ramionami
Najlepszy stepper z ramionami

Cena steppera z ramionami

Stepper z ramionami to dość tanie urządzenie fitness. Jego podstawowa wersja kosztuje około 200 zł, natomiast za bardziej zaawansowane wersje zapłacimy nawet do 1000 zł. Wciąż nie jest to fortuna, biorąc pod uwagę mnogość korzyści z tego typu ćwiczeń.

Stepper z ramionami – opinie

Czy Waszym zdaniem warto dokonać takiego zakupu, czy ograniczyć się do ćwiczeń w siłowni? A może jesteście właścicielami podobnego sprzętu – w takim razie czekamy na Wasze komentarze z opiniami o stepperach z ramionami!

Sprawdź również: gumy do ćwiczeń

Stepper z ramionami / Ranking najlepszych

Przygotowaliśmy także coś dla naszych Czytelników, którzy dopiero planują zakup. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych stepperów z ramionami, którym zaufało już wielu konsumentów i są oni zadowoleni.

Dodaj opinie na forum