Twister do ćwiczeń

Twister do ćwiczeń pozwala na wprowadzenie różnorodności do codziennych treningów. Wykonywane na nim ćwiczenia są nie tylko skuteczne, ale również bardzo przyjemne, a jego stosowanie przynosi wszechstronne korzyści dla naszego ciała. To sprzęt, który jest lekki i ma niewielkie rozmiary, a przy tym nie nadszarpnie zbytnio naszego portfela. Jeśli zastanawiasz się, jak urozmaicić swoją aktywność fizyczną niewielkim kosztem, to twister obrotowy do ćwiczeń prawdopodobnie będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego?

Sprawdź!

Twister do ćwiczeń Ranking
Jaki Twister do ćwiczeń?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest i jak wygląda twister do ćwiczeń?

Twister do ćwiczeń to sprzęt sportowy składający się z obrotowego talerza napędzanego siłą mięśni lub też poprzez specjalny mechanizm. Pierwsza opcja jest bardziej wymagająca, jednak jak to zwykle bywa, również bardziej efektywna. W sklepach znajdziemy modele twisterów wyposażonych dodatkowo w wypustki do masażu lub też magnesy.

Dodajmy tu jeszcze, że średnica twistera obrotowego do ćwiczeń wynosi około 30 centymetrów, a jego waga nie przekracza 1 kilograma.

Najlepszy Twister do ćwiczeń
Najlepszy Twister do ćwiczeń

Jak działa twister do ćwiczeń?

Działanie twistera do ćwiczeń jest bardzo proste. Stajemy w wyznaczonym miejscu i wykonujemy nogami ruchy prawo-lewo. Dzięki temu talia pozostaje cały czas w ruchu, co wpływa na jej wysmuklenie.

To jednak nie jedyne zadanie twistera do ćwiczeń.

Treningi z wykorzystaniem twistera obrotowego do ćwiczeń przynoszą znacznie więcej korzyści:

 • Niwelują ból i skurcze mięśni,
 • Zmniejszają obrzęki stóp,
 • Wzmacniają ręce (zaraz powiemy, kiedy),
 • Pozwalają na szybszą utratę zbędnych kilogramów,
 • Ujędrniają nogi i pośladki.

Zobacz także jaka skakanka do ćwiczeń jest najlepsza.

Jaki twister do ćwiczeń wybrać?

Twistery do ćwiczeń mogą występować w różnych wersjach, które przed zakupem sprzętu dobrze jest poznać. Wersje te różnią się nie tylko szerokością czy wagą.

Zobaczmy:

 1. Twister do ćwiczeń z uchwytami. Budowa takiego sprzętu jest standardowa. Różnicę stanowią tu jedynie dwa uchwyty znajdujące się na dołączonych linkach. Pozwalają one dodatkowo włączyć w trening pracę mięśni ramion. W każdej chwili też można zrezygnować z używania uchwytów i ćwiczyć w klasyczny sposób.
 2. Twister obrotowy do ćwiczeń z funkcją masażu. Model taki zawiera twarde wypustki, które służą do masażu stóp podczas treningu. Ich działanie oparte jest na akupunkturze, ponieważ pobudzają zakończenia i receptory nerwowe znajdujące się na spodzie stóp. Twistery z funkcją masażu mają najczęściej powierzchnię antypoślizgową z gumy lub z kauczuku.
 3. Twister obrotowy do ćwiczeń z mechanizmem.
 4. Klasyczny twister do ćwiczeń. Pozbawiony uchwytów czy też mechanizmów wspierających rotację platformy. To najprostsza (i jednocześnie najtańsza) wersja twistera.
Twister do ćwiczeń
Twister do ćwiczeń / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie sportowców

Wybierz też najlepsze gumy do ćwiczeń w domu.

Czy ćwiczenia na twisterze są łatwe?

Podobnie jak w przypadku wszystkich treningów aerobowych, ćwiczenia na twisterze obrotowym należy zacząć od rozgrzewki. Warto wiedzieć, że aby wykonywać ćwiczenia na twisterze, będziemy potrzebować pewnej równowagi, zwłaszcza zaraz po wejściu na platformę. Dlatego też najpierw ćwiczymy w miejscu, w którym w razie jej utraty będziemy mogli się czegoś bezpiecznie przytrzymać.

Można również wykonać pewien test przed rozpoczęciem treningów na twisterze. Stajemy na podłodze na jednej nodze z zamkniętymi oczami. Jeśli wytrzymamy w tej pozycji pół minuty, prawdopodobnie utrzymanie równowagi na twisterze nie sprawi nam większych kłopotów.

Jeśli wytrzymujemy mniej, warto popracować nad swoim zmysłem równowagi.

Zobacz także jak działa mata wibracyjna do ćwiczeń.

Jak ćwiczyć na twisterze?

Po wykonanej rozgrzewce stajemy na platformie twistera do ćwiczeń i ustalamy stabilność swojej pozycji. Talerz nie powinien się ruszać, dlatego ustawiamy go na płaskiej, równej powierzchni. Na początek dobrze jest też ustawić go blisko ściany, by w razie utraty równowagi można było się podeprzeć. Stojąc na twisterze uginamy lekko kolana i pilnujemy, by plecy pozostawały wyprostowane.

Zaczynamy wykonywać skręty tułowia w prawo i w lewo, wymachując przy tym rękoma w odwrotnym kierunku. Wymachy rąk nadają siłę rotacyjną naszemu ciału. Wraz z upływem czasu staramy się zwiększać prędkość skrętów tułowia.

Wersje dla zaawansowanych:

 • Ćwiczenia wykonujemy z ciężarkami w dłoniach lub z obciążnikami na rzepy,
 • Pogłębiamy zgięcie kolan, co pozwala na dodatkowe zaangażowanie mięśni ud.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat twisterów obrotowych do ćwiczeń?

Nowoczesne twistery obrotowe do ćwiczeń to urządzenia zaawansowane technicznie, wyposażone w wiele funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład wyświetlacz LCD, na którym znajdują się informacje takie jak czas, czas treningu, liczba spalonych kalorii czy ilość spalonej tkanki tłuszczowej.

Jaki Twister do ćwiczeń
Jaki Twister do ćwiczeń najlepszy? Cena, opinie i ranking

Maksymalne obciążenie twisterów do ćwiczeń

Wybierając dobry twister obrotowy do ćwiczeń, warto sprawdzić maksymalną wagę użytkownika, do jakiej jest przeznaczony. W większości przypadków urządzenia te dopuszczają obciążenie do 100 kg, jednak na polskim rynku znajdziemy też modele o dopuszczalnej wadze użytkownika do 150 kg.

Gdzie kupić twister do ćwiczeń? Producenci

Dobre platformy obrotowe do ćwiczeń oferują między innymi tacy producenci sprzętu sportowego jak Abarqs, inSPORTline, Gymrex czy Zipro.

Sprawdź też jak działa pas odchudzający na brzuch.

Cena twisterów do ćwiczeń

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, cena twisterów do ćwiczeń nie jest wygórowana. Tani model kupimy już za niewiele ponad 20 złotych, natomiast najdroższe modele mogą kosztować około 80 złotych.

Opinie o twisterach do ćwiczeń

Chcesz się podzielić swoimi uwagami na temat twisterów do ćwiczeń? A może udzielisz kilku rad i wskazówek, który model najlepiej kupić? Jeśli tak, to fantastycznie! Swoje opinie na temat twisterów do ćwiczeń można zamieszczać w sekcji komentarzy.

Twister do ćwiczeń / Ranking najlepszych

W sklepach znajdziemy obecnie wiele modeli twisterów do ćwiczeń, a producenci kuszą różnymi udogodnieniami i dodatkowymi funkcjami. Jaki twister wybrać? Jeśli przejrzałaś/przejrzałeś już wiele stron internetowych i odwiedziłaś/odwiedziłeś sklepy ze sprzętem sportowym lub też… jeśli po prostu rozpoczęłaś/rozpocząłeś swoje poszukiwania dobrego twistera, to świetnym pomysłem będzie zajrzenie do naszego rankingu. Znaleźć w nim można zestawienie najchętniej obecnie kupowanych twisterów wraz z porównaniem cen i danych technicznych.

Dodaj opinie na forum