Wioślarz magnetyczny

Wioślarz magnetyczny staje się coraz popularniejszym sprzętem sportowym, który możemy zakupić do domu. Występuje w różnych odmianach i ma różne dodatkowe funkcje,ale każdy wioślarz ma za zadanie poprawić naszą kondycję. Nie jest trudny w użytkowaniu. Idealny, dla każdego, kto woli ćwiczyć w domu i chce wprowadzić do swojego życia trochę codziennego ruchu.

Jaki zatem wioślarz magnetyczny wybrać? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy się na zakupy? Czy każdy sprzęt jest taki sam? Nasuwa się wiele pytań w tym temacie. Dlatego polecamy Wam nasz dzisiejszy artykuł, w którym podpowiemy jak wybrać najlepszy wioślarz magnetyczny, co jest ważne, gdzie i za ile możemy taki sprzęt kupić. Koniecznie zostańcie z nami!

Wioślarz magnetyczny Ranking
Jaki Wioślarz magnetyczny?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa wioślarz magnetyczny?

Dobry wioślarz magnetyczny powinien działać tak, aby imitować ruchy, jakie są wykonywane podczas wiosłowania na łódce. Dzięki temu działamy nie tylko na partie górne, głównie ręce, ale też na partie dolne mięśni. To niewielkie urządzenia, które idealnie sprawdzą się w warunkach domowych, gdyż nie są aż tak rozbudowane, jak te w siłowni.

Wioślarz magnetyczny
Wioślarz magnetyczny – opinie, ranking, cena

Jaki wioślarz magnetyczny wybrać i kupić?

Wioślarz magnetyczny jest dla wszystkich, którzy chcą więcej się ruszać. Jednak, jeśli wcześniej nie mieliśmy kontaktu z takim sprzętem, należałoby dokładnie sprawdzić jego parametry. Tak, aby jak najlepiej dopasować go pod siebie i pod własne oczekiwania. Najlepiej zwrócić uwagę na:

Zobacz: Wioślarz do ćwiczeń

  • wymiary,
  • jakość wykonania,
  • system hamowania,
  • maksymalna waga użytkownika,
  • wyświetlacz,
  • dodatki.

Wymiary wioślarza magnetycznego

Dlaczego wymiary wioślarza magnetycznego są ważne? Aby wybrać tego typu sprzęt potrzebujemy trochę miejsca w domu. Zwykle są one kompaktowe i mieszczą się w każdym pomieszczeniu. Warto jednak dla pewności sprawdzić, czy na pewno nie będzie zbyt długi. Tak, abyśmy podczas ćwiczeń mieli całkowitą swobodę ruchu. Znajdźmy dogodne w domu, aby nie przenosić sprzętu. Niektóre powiem mogą być ciężkie. Więc jeśli planujemy go często przenosić, lepiej sprawdzić jego wagę i zakupić taki lżejszy.

Sprawdźmy też czy wymiary wioślarza magnetycznego odpowiadają naszym parametrom. Szczególnie, gdy jesteśmy wysocy, ale też bardzo niscy. Szyny powinny być dobrane optymalnie. Dobierzmy szyny do długości nóg. Zwłaszcza, gdy jesteśmy bardzo wysocy, aby sprzęt nie okazał się dla nas zbyt krótki. Powinniśmy móc całkowicie wyprostować nogi.

Jakość wykonania wioślarza magnetycznego

Jakość wykonania wioślarza magnetycznego to niezwykle ważny element. Wysoka jakość sprzętu to duża gwarancja, że jest to produkt stabilny i wytrzymały. Im lepszej jakości, tym dłużej będziemy mogli z niego korzystać bez żadnych awarii. To inwestycja na lata, na nasze zdrowie. Warto więc wybrać dobry sprzęt.

Polecamy: Ergometr wioślarski

System hamowania w wioślarzu magnetycznym

Wioślarz magnetyczny wyposażony jest w specjalne hamulce magnetyczne. To pozwala na większą precyzje regulacji obciążenia, przez co osoba ćwicząca przejmuje pełną kontrolę nad tym, jak ćwiczy. Jest więc polecane osobą, które chcą w łatwy sposób zmieniać obciążenia.

Maksymalna waga użytkownika w wioślarzu magnetycznym

Większość wioślarzy magnetycznych ma swoje limity i chodzi tu o obciążenie, jakie generuje osoba ćwicząca. Zatem zwykle jest to dopuszczalny ciężar między 100 a 180 kg. Oczywiście zależy to od wybranego modelu. Dla własnego bezpieczeństwa nie powinniśmy przekraczaj tej granicy.

Jaki wioślarz magnetyczny
Jaki wioślarz magnetyczny – cena, ranking i opinie

Wyświetlacz w wioślarzu magnetycznym

Każdy wioślarz magnetyczny ma już teraz wyświetlacz. Jednak nie każdy jest dotykowy. A taki gwarantuje dostęp do wielu przydatnych funkcji. Dobrze, gdy sprzęt ma możliwość łączenia poprzez Bluetooth. Wtedy należy go sparować z urządzeniem mobilnym jak telefon lub laptop. Teraz mamy możliwość wyświetlania filmików z ćwiczeniami na wyświetlaczu dotykowym. Możemy też dzięki temu włączyć różne aplikacje treningowe w tym z różnymi zegarami odliczającymi czas na dane ćwiczenie.

Dodatki w wioślarzu magnetycznym

Wiele wioślarzy magnetycznych jest wyposażonych w dodatkowe funkcje. Zresztą bardzo przydatne. Możemy sprawdzić nasze pomiary aktywności, zmierzyć wydatek energetyczny, czas, pokonany dystans, liczbę pociągnięć wiosłami. Jeśli jesteśmy sparowani z aplikacją mobilną, wszystko możemy sprawdzić w dowolnej chwili w telefonie. W lepszych modelach mamy wbudowane programy treningowe, takie, które generują różny poziom obciążenia. Wystarczy, że wybierzemy ten, który nas interesuje, a parametry same się zmienią.

Dla kogo wioślarz magnetyczny?

Wioślarz magnetyczny jest dla wszystkich, którzy chcą w swoim życiu dodać odrobinę więcej ruchu, bez wychodzenia z domu. Szczególnie teraz, gdy robi się coraz zimniej. Szczególnie polecamy osobą, którym zależy, aby ćwiczyć zarówno górne, jak i dolne partie mięśniowe. Dzięki temu nasze całe ciało stanie się bardziej sprawne, wzmocnione i spalimy więcej oraz szybciej nadmierną tkankę tłuszczową.

Ale wioślarz magnetyczny to także bardzo bezpieczny sprzęt dla osób mających problemy ze stawami, nawet dla tych, którzy chorują na osteoporozę. Ponieważ on nie obciąża ani pleców, ani kolan, ani nadgarstków. Jest nie tylko bezpieczny, ale daje też wiele korzyści. W krótkim czasie zobaczymy pozytywne zmiany. Także jednym słowem to sprzęt dla każdego!

A może: Rower stacjonarny do domu

Zalety działania wioślarza magnetycznego?

Dobry wioślarz magnetyczny nadaje się zarówno do ćwiczeń wzmacniających, ale też aerobowych. Ma wiele zalet jak zrzucenie dodatkowych kilogramów, wzmocnienie ogólne, zwiększenie wydolności serca i płuc, większa wentylacja płucna, czy też usprawnia układ krążenia.

Wioślarz magnetyczny wzmacnia różne partię mięśniowe, zarówno dolne, jak i górne. Szczególnie intensywnie pracują grupy mięśni brzucha, ramion i pleców.

Gdzie kupić wioślarz magnetyczny?

Dobry wioślarz magnetyczny znajdziemy w każdym dużym sklepie stacjonarnym, sportowym. Wtedy możemy sprawdzić, jak działa dany model. Możemy popatrzeć, dotknąć i porozmawiać z doradcę klienta. Duży wybór znajdziemy też w sklepach internetowych, gdzie możemy natrafić na promocje. Do producentów należą: Capital Sports, Hop-Sport, Zipro, Nix, HMS i inni.

Najlepszy wioślarz magnetyczny
Najlepszy wioślarz magnetyczny

Cena wioślarza magnetycznego

Cena wioślarza magnetycznego będzie zależna od producenta, materiału wykonania i tego, na jaki model się zdecydujemy. Jednak ten rodzaj sprzętu sportowego nie należy do najtańszych i jeśli zależy nam na jakości nie kupimy go za mniej, niż 950 zł. Zwykle są w cenie 1300 zł – 1500 zł. Najdroższe, te bardziej profesjonalne przekraczają 2000 zł. Osoby początkujące nie muszą inwestować w tak drogi sprzęt, gdyż nie potrzebują tylu dodatkowych funkcji.

Wioślarz magnetyczny – opinie

Co sądzicie o wioślarzu magnetycznym? Kupiliście już jakiś model? Jesteście z niego zadowoleni? A może tego typu sprzęt nie jest dla Was? Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze opinie na ten temat! Czekamy w sekcji komentarzy!

Sprawdź: Rower treningowy poziomy

Wioślarz magnetyczny / Ranking najlepszych

Nadal szukasz idealnego sprzętu dla siebie? Nie możesz się zdecydować co kupić? Dobrze trafiliście! Mamy dla Was ranking najlepszych wioślarzy magnetycznych. W zestawieniu znajdziecie polecane modele w atrakcyjnych cenach. Sprawdźcie!

Dodaj opinie na forum